Przejdź do głównej zawartości

Nowa odpowiedź z Belgii

Wczoraj otrzymałam podziękowanie za życzenia wysłane do Króla i Królowej Belgów z okazji ich rocznicy ślubu.

W podziękowaniu otrzymałam klasyczną kartkę.


Komentarze

 1. Nigdy jeszcze nie wysyłałam listów do RK, ale myślałam, że odpowiedzi raczej przychodzą w j. angielskim, ewentualnie w j. angielskim i ojczystym państwa, z którego jest odsyłana odpowiedź do nas, np. z Szwecji po szwedzku, z Hiszpanii po hiszpańsku itd. Zdziwiłam się, że tutaj użyto tylko j. niderlandzkiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zawsze piszę po angielsku i w większości po angielsku otrzymuję odpowiedź (z kilkoma wyjątkami).

   Językami urzędowymi w są Belgii francuski, niderlandzki i niemiecki.

   Usuń
 2. Gratuluję odpowiedzi :) Ja też wysłałam Parze królewskiej zyczenia- czekam na odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.