Przejdź do głównej zawartości

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola?


 1. Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu.
 2. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego. 
 3. Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list.
 4. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis.
 5. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy kupon na odpowiedź- kupon który za granicą zamienia się na znaczek)
 6. Wrzucam list do skrzynki i czekam.
 7. Czekanie na odpowiedź to dla mnie najtrudniejsza część 😉 Jestem bardzo niecierpliwa. Oczekiwanie jest różne- dłuższe lub krótsze. Najkrócej na odpowiedź czekałam tydzień a najdłużej... no cóż nadal są prośby na które nie dostałam odpowiedzi. 
Miłego dnia!!

Komentarze

 1. Nie mogę zrozumieć dlaczego tak jest, że skoro dana osoba dostaje wszystko "na gotowe" (zdjęcie do podpisu i wypisaną kopertę zwrotną) ciężko jej złożyć podpis i szybko odesłać???
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy odpisują raz lub dwa razy w roku i przez to oczekiwanie jest znacznie dłuższe a nie którzy odpisują od razu :)

   Usuń
 2. a kto zapłaci za powrót listu

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.