Przejdź do głównej zawartości

20 lat bez Królowej ludzkich serc

Dziś 20 rocznica śmierci Księżnej Diany. Królowej ludzkich serc. Niewątpliwie była ona wspaniałą kobietą o pięknym sercu i zniewalającym stylu. Dla mnie jest postacią godną naśladowania. Mimo że od jej śmierci minęło już 20 lat to ona wciąż żyje w pamięci swoich synów i sympatyków. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć wiele dokumentów na jej temat oraz przeczytać wspaniałe artykuły. Do jednej z gazet dołączone były nawet dwie książki na jej temat.
Kilka tygodni temu na blogu pojawił się post o moich wspomnieniach o Księżnej i dziś odsyłam Was do tego postu. Byłoby mi miło gdybyście go przeczytali oraz napisali wasze wspomnienia związane z tą wyjątkową kobietą.

***

Zapraszam na Instagram bloga, ponieważ tam wyjątkowe wydanie niemieckiej gazety "die aktuelle". Gazeta w całości poświęcona jest Księżnej Dianie.


Komentarze

 1. Nie mogę pamiętać księżnej,zmarła przed moim urodzeniem,ale z zdjęć,wspomnień o niej wyłania się serdeczna osoba,kochająca matka,osobą,która chciała pomagać i taki jej obraz chcę pamiętać,taki chcą upamiętnić jej synowie.Nie ważne są skandale,problemy,relacje z rodziną,ale to co zostawiła.Pokazała,że uśmiechem,dotykiem,zainteresowaniem dla drugiego człowieka można dużo zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale ten czas upływa szybko!
  Diana była wyjątkową kobietą, marzyła o wielkiej miłości, jak z romansów, kochała bardzo swoje dzieci! Umiała w niezwykły sposób nawiązać więź z chorymi i cierpiącymi ludźmi. Nie bała się ich. To ona pokazała światu, że ludzie zakażeni wirusem hiv nie są trędowaci i przez dotyk nie zarażają. To ona stoczyła bój o zaprzestanie używania min przeciwpiechotnych!!!
  Szkoda, że Jej z nami nie ma....
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie! 9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą. Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham. *** Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales. *** 10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie. Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral.  *** Ponieważ tego ran

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie.