Przejdź do głównej zawartości

Poznajmy ich lepiej- Książę Carl Philip
Książę Carl Philip urodził się 13 maja 1979 roku. Jest synem Króla Szwecji- Carla XVI Gustafa i jego żony Królowej Silvii. Jego pełne imiona brzmią: Carl Philip Edmund Bertil. Książę ma dwie siostry. Starszą Victorię i młodszą Madeleine.

W latach 1984-1986 książę uczęszczał do przedszkola parafialnego w Västerled. Jesienią 1986 roku rozpoczął naukę w Smedslättsskolan w Bromma, następnie uczęszczał do Ålstensskolan w Bromma, a później od jesieni 1992 roku do Enskilda Gymnasiet w Sztokholmie. Od jesienii 1994 r. Książę uczęszczał do Kent School. Carl Philip kontynuował naukę w licealnej szkole średniej w Lundsberg, którą ukończył wiosną 1999 roku. W maju 2006 roku książę Carl Philip ukończył dwuletni pełnoetatowy kurs projektowania graficznego w Szkole Projektowania Graficznego w Sztokholmie w Forsberg. W latach 2007-2008 przez rok studiował projektowanie graficzne w szkole projektowania Rhode Island. W 2011 r. Książę Carl Philip ukończył studia z zakresu rolnictwa i zarządzania obszarami wiejskimi na szwedzkim Uniwersytecie Nauk Rolniczych w Alnarp.

Książę Karol Filip zakończył służbę wojskową w Batalionie amfibii w pułku artylerii przybrzeżnej Vaxholma i został wyszkolony na dowódcę łodzi bojowej. W latach 2001-2002 Książę ukończył kurs oficera marynarki wojennej. Książę Carl Philip został podpułkownikiem Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej w grudniu 2002 r,  w grudniu 2007 r uzyskał stopień porucznika, zaś 1 października 2014 r. Książę uzyskał stopień majora.

Książę interesuje się sportem i lekkoatletyką, szczególnie piłką nożną, pływaniem, żeglarstwem i jazdą na nartach. W 2003 roku ukończył historyczny szwedzki "Vasaloppet", najdłuższy wyścig biegów narciarskich na świecie. Carl Philip również lubi wyścigi samochodowe i ma licencję na współzawodnictwo. Książę Carl Philip wziął udział w serii wyścigów Porsche Carrera Cup Scandinavia w Porsche 911 GT3. Od 2013 roku ściga się w Skandynawskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.

27 czerwca 2014 roku ogłoszono zaręczyny Księcia Carla Philipa i Sofii Hellqvist. Para pobrała się 13 czerwca 2015 roku. Carl Philip i Sofia mają dwóch synów. 19 kwietnia 2016 na świat przyszedł ich syn  Alexander, zaś 31 sierpnia 2017 - Gabriel.

***
Post napisany na podstawie informacji na oficjalnej stornie rodziny królewskiej, źródło zdjęć pinterest

Komentarze

 1. Ładne to ostatnie zdjęcie :)
  Przystojny, wykształcony i utalentowany. Ciekawe czy umie gotować?
  jeśli tak, czego chcieć więcej?! Szkoda tylko, że już żonaty....

  OdpowiedzUsuń
 2. więcej informacji znajdzie się w Wikipedii, zresztą większość (np. fragment o edukacji) jest tłumaczeniem z wiki
  a liczyłam na jakieś mało znane informacje, ciekawe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dla mnie akurat większość informacji jest nowa.

   Wszystkim nie dogodzisz...

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.