Przejdź do głównej zawartości

Poznajmy ich lepiej- Księżniczka Eugenie



Księżniczka Eugenia przyszła na świat 23 marca 1990 w Portland Hospital w Londynie. Jej pełne imiona brzmią Eugenia Wiktoria Helena. Jest córką księcia Yorku Andrzeja i Sarah Ferguson. Ma starszą siostrę Beatrycze. 




Księżniczka Eugenia rozpoczęła naukę w 1992 r. w Winkfield Montessori. Następnie od 1993r. uczęszczała do Upton House School w Windsorze. W latach 1995-2001 uczyła się w Cowarth Park, a następnie w latach 2001-2003 w St. George’s School oraz przez kolejne pięć lat w Marlborough College w Wiltshire. Po ukończeniu tej szkoły księżniczka zdecydowała się na roczną przerwę (tzw: gap year). W 2009 roku rozpoczęła studia na Newcastle University.


Księżniczka Eugenie w październiku 2002 r. przeszła operację kręgosłupa w Royal National Orthopedic Hospital w Stanmore, aby skorygować skoliozę. W związku z tym chętnie wspiera inne osoby poddawane podobnym zabiegom. 

W czerwcu 2012 r. Księżniczka Eugenie była jedną z około 3000 osób, którzy wzięli udział w rajdzie, który polegał na przejechaniu 100 km przez Londyn. Zebrane pieniądze przekazano na Royal National Orthopedic Hospital oraz Marylebone Cricket Club Foundation.

Księżna Eugenie, wraz z matką, Sarą, Księżną Yorku, jest patronką organizacji charytatywnej, której celem jest ochrona Słoni Azjatyckich i ich siedlisk. 

W czerwcu 2016 r. Księżniczka Eugenie i księżniczka Beatrice zostały patronkami organizacji Teenage Cancer Trust, która wspiera młodych ludzi cierpiących na raka.

W maju 2018 roku Eugenie stała się patronką Tate Young Patrons. Organizacja ta została założona w 2007 roku. Jest to grupa kolekcjonerów, filantropów i entuzjastów sztuki w wieku poniżej 40 lat, którzy przyczyniają się do zachowania historycznych dzieł.

Na co dzień Księżniczka Eugenie pracuje w galerii sztuki Hauser & Wirth w Londynie.


22 stycznia 2018 r. ogłoszono zaręczyny księżniczki i Jacka Brooksbanka. Ślub odbędzie się 12 października w Kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor.




***
Źródło tekstu: wikipedia i oficjalna strona rodziny królewskiej.
Źródło zdjęć: instagram rodziny królewskiej, pinterest

Komentarze

  1. Czesc Kasiu :)
    Swietna notka :)
    Przyjemnie i przejzyscie sie ja czyta :)
    Ps:Mam pytanie kto bedzie bohatetem kolejnej notki z tej serii ? :) ;)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jesli moge spytac ? :)

      Usuń
    2. Kasiu nie mów! Miejmy niespodziankę!!

      Usuń
    3. No i co ja mam teraz zrobić? :) Może powiem tylko, że przeniesiemy się do krajów skandynawskich ;)

      Usuń
    4. Dziekuje za odpowiedz :) ;)

      Usuń
  2. Witaj Kasiu :)
    Super ze tym razem wzielas na warsztat ksiezniczke Eugenie :)
    Mam tylko takie pytanie jaki kierunek studiów ukończyła księżniczka Eugenia ? :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zwracając się w liście do Księżnej Sarah - jakiego zwrotu najlepiej byłoby użyć ?
    Her Royal Highness The Duchess of York ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie. Sarah po rozwodzie ma odebrany tytuł HRH. Tutułowana jest Sarah, Duchess of York. Więc w liście możesz się zwrócić np. Dear Duchess of York

      Usuń
  4. Uprzejmie za odpowiedź!
    Miłego popołudnia :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kasiu mam pytanie dotyczące transmisji telewizyjnej ze ślubu Eugenii i Jacka-czytałam,że żadna stacja nie chce jej prowadzić,chyba tylko ITV się zastanawia. Możemy więc liczyć na transmisję ze środka kaplicy? Wiadomo o tym coś więcej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego co mi się wydaje to para nie zdecydowała się na transmisję ślubu. Pojawi się o tym napewno notatka ale to już bliżej daty ceremonii.

      Usuń
  6. Super notka, do tej pory nie wiedziałam za dużo o księzniczce - kojarzyłam tylko, że jest w podobnym wieku jak ja.
    Bardzo podoba mi się to pierwsze zdjęcie w poście :)
    Pozdrawiam
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro