Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Księżniczki Alexandry!

Witajcie!9 marca otrzymałam podziękowanie za życzenia, które wysłałam do Księżniczki Alexandry z Luksemburga z okazji jej 30 urodzin. Do podziękowania dołączone było zdjęcie Księżniczki. ***


Alexandra Joséphine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine urodziła się 16 lutego 1991 roku w The Grand Duchess Charlotte Maternity Hospital w Luksemburgu. 


Jest córką Henri'ego i Marii Teresy, Wielkiego Księcia i Wielkiej Księżnej Luksemburga.

Alexandra ma czterech braci: Guillaume, Felix'a, Louis'a i Sebastiana. Księżniczka Alexandra uczęszczała na Uniwersytet „Franciscan University of Steubenville” w Stanach Zjednoczonych. Po studiach z psychologii i nauk społecznych w Stanach Zjednoczonych kontynuowała studia w Paryżu, gdzie uzyskała tytuł licencjata z filozofii, ze szczególnym uwzględnieniem etyki i antropologii. Od 2017 roku posiada tytuł magistra w zakresie studiów międzyreligijnych ze specjalizacją w rozwiązywaniu konfliktów zdobyty w  „Irish School of Ecumenics” w Dublinie.

Księżniczka Alexandra interesuje się polityką i religioznawstwem.

Doświadczenie w dziennikarstwie zdobyła na Bliskim Wschodzie, zaś w stosunkach międzynarodowych odbywając staż w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. 

Księżniczka jako wolontariuszka angażuje się społecznie w pomoc uchodźcom.

Biegle włada językiem luksemburskim, francuskim, angielskim i hiszpańskim. Zna również język niemiecki i włoski.

Księżniczka uwielbia literaturę i podróże. Odkrywa w ten sposób nowe kultury i języki. 

Jest bardzo wysportowana. Trenuje między innymi tenis, narciarstwo alpejskie i wodne. Przez długi czas uprawiała taniec i gimnastykę.

Komentarze

 1. Zaraz znienawidze BRK. Czekam od stycznia na odpowiedź z okazji urodzin Kate a tu ani widu ani słychu odpowiedzi....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze,że powoli zaczynam się niepokoić. Obawiam się, że możemy nie dostać w tym roku odpowiedzi z okazji urodzin Księżnej Kate.

   Usuń
  2. Z jednej strony rozumiem rozczarowanie, ale z drugiej... zastanawia mnie, na ile te życzenia są bezinteresowne, a na ile podyktowane chęcią otrzymania ładnej kartki ze zdjęciem, skoro brak odpowiedzi skutkuje u wielu osób negatywnymi emocjami w stosunku do adresata (mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego osobiście).

   Usuń
  3. Ja osobiście piszę tylko do osób, które darzę sympatią i jak otrzymuję podziękowanie to jest mi bardzo miło.

   Przez lata nauczyłam się cierpliwości ale też znoszenia niepowodzeń. Nie zawsze odpowiedzi są i trzeba się z tym pogodzić. Nie mamy wpływu na działalność biur.

   Mało osób pamięta, że te listy nie trafiają bezpośrednio do adresatów.
   Tylko kilka osób odpowiada osobiście aczkolwiek sporadycznie.

   Usuń
  4. Ja od trzech lat wysyłam Kate i Williamowi kartkę z życzeniami z okazji świąt Wielkanocnych oraz na rocznicę ślubu.
   I ani na jedno, ani na drugie nie dostałam odpowiedzi. Nawet listu o treści, że K&W dziękują za życzenia.
   Na listy przecież odpowiadają...

   Usuń
 2. Gratuluję odpowiedzi ze zdjęciem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna odpowiedź 💕
  Ps: Wow imponujące zainteresowania i wykształcenie księżniczki 😍

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro