Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Królowej Mathilde!

Witajcie drodzy czytelnicy! 

17 lutego otrzymałam odpowiedź- podziękowanie od Królowej Mathilde z Belgii za życzenia, które wysłałam jej z okazji jej urodzin. 

Do podziękowania dołączone zostało nowe zdjęcie Królowej.Mathilde Marie Christine Ghislaine d'Udekem d'Acoz urodziła się 20 stycznia 1973 roku w  Uccle w Belgii. Królowa Mathilde mówi biegle po francusku, niderlandzku, angielsku i włosku. Potrafi także mówić trochę w języku hiszpańskim, natomiast po polsku potrafi powiedzieć kilka słów/ zdań. Jak zapewne wiecie jej mama -Anna Maria Komorowska- jest Polką. 

Mathilde studiowała logopedię i i psychologię. Od 1995 do 1999 roku pracowała jako logopeda.

W 1996 roku poznała następcę tronu belgijskiego, księcia Filipa, w czasie gry w tenisa. 

Trzy lata później ogłoszono zaręczyny pary. Ich ślub odbył się 4 grudnia 1999 roku w Cathedral of St. Michael and St. Gudula w Belgii. Para ma czworo dzieci. Dwie córki- Elisabeth i Eléonore oraz dwóch synów- Gabriela i  Emmanuela.

***

Zachęcam Was do zapoznania się z biografią Mathilde na oficjalnej stronie rodziny królewskiej
Komentarze

 1. W Matyldzie jest coś takiego, że nawet jak ubierze się strasznie, to i tak bije z niej blask i ciepło :) btw był kiedykolwiek jakiś skandal z jej udziałem? Mam wrażenie, że nigdy nie powodowała monarchii problemów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie słyszałam o żadnym skandalu z udziałem Matyldy.

   Usuń
 2. gratuluję odpowiedzi i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna odpowiedź 💕📬Ps:Świetny pomysł z zamieszczeniem biografii😊Bardzo ciekawy wpis😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje :)
  Ja również otrzymałam tą odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Royal Baby

Witajcie drodzy czytelnicy! Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku. Mam nadzieję, że jesteście zdrowi i bezpieczni. Niestety w ostatnim czasie        nie otrzymałam żadnej nowej odpowiedzi :(   Z powodu panującej na świecie pandemii wiele z Was pozostaje w domach        i uczy się, pracuje zdalnie. Dlatego dla umilenia- chociaż w niewielkim stopniu tego trudnego dla nas wszystkich czasu- proponuję małą zabawę ;)  *** Wyobraź sobie, że jesteś członkiem rodziny królewskiej i wraz ze swoją drugą połówką spodziewacie się dziecka. Jakie imię byś wybrał/wybrała? *** Zachęcam Was do przyłączenia się do zabawy!