Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie!

Witajcie!

15 marca otrzymałam podziękowanie za życzenia urodzinowe, które wysłałam do Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie z Luksemburga.
***

Hrabina Stéphanie Marie Claudine Christine de Lannoy urodziła się 18 lutego 1984 roku w Ronse w Belgii.Stéphanie uczęszczała do holendersko języcznej szkoły "Sancta Maria de Ronse”. 

Naukę kontynuowała we Francji w „Collège Saint-Odile”. 

Następnie wróciła do Brukseli, aby studiować w "L'Institut de la Vierge Fidèle” a później przez rok język rosyjski i literaturę w Moskwie. 

Później ukończyła filologię germańską na "University of Louvain (UCLouvain)” w Louvain-la-Neuve. 

Posiada również tytuł magistra zdobyty na “Humboldt University of Berlin”. 

W Berlinie pracowała jako stażystka w "Walloon Export and Foreign Investment Agency” pod patronatem Ambasady Belgii. Po powrocie do Belgii pracowała dla towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Brukseli.

Stéphanie biegle włada językiem niderlandzkim, francuskim, angielskim i niemieckim. Potrafi mówić dość dobrze po luksembursku i rosyjsku. 

Stéphanie patronuje stowarzyszeniu, którego celem jest pomoc osobom dotkniętym udarem. Ten temat jest dla niej bardzo ważny, gdyż jej rodzice przeszli udar.

Interesuje się również: technologią, rolnictwem ekologicznym i sztuką. 

Dziedziczna Wielka Księżna od zawsze interesowała się muzyką klasyczną. Uczyła się gry na fortepianie, a następnie gry na skrzypcach. 

Jako nastolatka pasjonowała się czytaniem. Nauka różnych języków obcych pozwalała czytać książki autorów klasycznych w ich ojczystym języku.

Stéphanie 20 października 2012 roku poślubiła Guillaume, Dziedzicznego Wielkiego Księcia Luksemburga. 10 maja 2020 roku para została rodzicami Charles’a.
Komentarze

 1. Gratulacje! Lubię Stephanie - ona nigdy o swoich cierpieniach nie opowiadała głośno, ale za kulisami na pewno presja była ogromna, skoro odbijało się to na jej wyglądzie i doprowadziło do wyprowadzki poza Luksemburg. Mam pytanko: czy planujesz wrócić do ankiet? Były naprawdę bardzo fajnym urozmaiceniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :) Dostałaś tak jak ja, bez zdjęcia.
  Ja już straciłam nadzieję, na odpowiedź od księżnej ze zdjęciem.
  5 razy pisałam i 5 odpowiedzi bez zdjęcia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oni przypadkiem nie wysyłają zdjęć bardzo rzadko? Wtedy faktycznie trudno o fotografię :(

   Usuń
 3. Gratuluję!
  Uwielbiam zdjęcia księżnej Stephanie z małym Charlesem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.