Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie!

Witajcie!

15 marca otrzymałam podziękowanie za życzenia urodzinowe, które wysłałam do Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie z Luksemburga.
***

Hrabina Stéphanie Marie Claudine Christine de Lannoy urodziła się 18 lutego 1984 roku w Ronse w Belgii.Stéphanie uczęszczała do holendersko języcznej szkoły "Sancta Maria de Ronse”. 

Naukę kontynuowała we Francji w „Collège Saint-Odile”. 

Następnie wróciła do Brukseli, aby studiować w "L'Institut de la Vierge Fidèle” a później przez rok język rosyjski i literaturę w Moskwie. 

Później ukończyła filologię germańską na "University of Louvain (UCLouvain)” w Louvain-la-Neuve. 

Posiada również tytuł magistra zdobyty na “Humboldt University of Berlin”. 

W Berlinie pracowała jako stażystka w "Walloon Export and Foreign Investment Agency” pod patronatem Ambasady Belgii. Po powrocie do Belgii pracowała dla towarzystwa funduszy inwestycyjnych w Brukseli.

Stéphanie biegle włada językiem niderlandzkim, francuskim, angielskim i niemieckim. Potrafi mówić dość dobrze po luksembursku i rosyjsku. 

Stéphanie patronuje stowarzyszeniu, którego celem jest pomoc osobom dotkniętym udarem. Ten temat jest dla niej bardzo ważny, gdyż jej rodzice przeszli udar.

Interesuje się również: technologią, rolnictwem ekologicznym i sztuką. 

Dziedziczna Wielka Księżna od zawsze interesowała się muzyką klasyczną. Uczyła się gry na fortepianie, a następnie gry na skrzypcach. 

Jako nastolatka pasjonowała się czytaniem. Nauka różnych języków obcych pozwalała czytać książki autorów klasycznych w ich ojczystym języku.

Stéphanie 20 października 2012 roku poślubiła Guillaume, Dziedzicznego Wielkiego Księcia Luksemburga. 10 maja 2020 roku para została rodzicami Charles’a.
Komentarze

 1. Gratulacje! Lubię Stephanie - ona nigdy o swoich cierpieniach nie opowiadała głośno, ale za kulisami na pewno presja była ogromna, skoro odbijało się to na jej wyglądzie i doprowadziło do wyprowadzki poza Luksemburg. Mam pytanko: czy planujesz wrócić do ankiet? Były naprawdę bardzo fajnym urozmaiceniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :) Dostałaś tak jak ja, bez zdjęcia.
  Ja już straciłam nadzieję, na odpowiedź od księżnej ze zdjęciem.
  5 razy pisałam i 5 odpowiedzi bez zdjęcia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oni przypadkiem nie wysyłają zdjęć bardzo rzadko? Wtedy faktycznie trudno o fotografię :(

   Usuń
 3. Gratuluję!
  Uwielbiam zdjęcia księżnej Stephanie z małym Charlesem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.