Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Księżniczki Beatrice!

Witajcie!

26 października otrzymałam podziękowanie za życzenia,które wysłałam do Księżniczki Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi z okazji ich ślubu.


Tekst podziękowań został napisany ręcznie a następnie przedrukowany na kartki.


Komentarze

  1. Przepiękna odpowiedź,
    dostałam taką samą.
    Księżniczki Beatrice i Eugenia wysłały najładniejsze odpowiedzi ślubne, widać że takie od serca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hah, wyprzedziłaś mnie z treścią dot. najładniejszych odpowiedzi ślubnych :) W pełni się w tej kwestii zgadzam. Te kartki są najładniejsze i najbardziej osobiste spośród wszystkich członków rodziny królewskiej, którzy albo w ogóle nie odpowiadają, albo wysyłają bardzo sztampowe odpowiedzi. Tymczasem tu miła odmiana - piękne zdjęcia, odpowiednia oprawa graniczna i osobisty tekst (nie dość że dłuższy wymagający poświęcenia więcej czasu niż kilku sekund, to jeszcze napisany odręcznie, nie na komputerze).

      Usuń
  2. Piękna odpowiedź ❤️Mam nadzieję, że już niebawem i u mnie się pojawi 😉

    OdpowiedzUsuń
  3. Victoria i Daniel oraz Haakon i Mette-Marit także rzadko wysyłają podziękowania (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Ja żałuje, że Duńska, Szwedzka i Norweska Rodzina Królewska nie wysyła zdjęć. Może kiedyś się to zmieni.

    OdpowiedzUsuń
  4. Kaziu, zgadzam się. Odpowiedzi DRK faktycznie są bardzo "chłodne". Oficjalny krótki tekst i wygląd kartki, który powiedzmy, że nie jest w moim guście.

    Przy okazji Kaziu, z tego co widzę, na Twoim blogu pojawiło się rynsztokowe słownictwo pewnej wulgarnej osoby. Aż przykro się na to patrzy...

    OdpowiedzUsuń
  5. Trudno mi powiedzieć czy z okazji ogłoszenia ciąży Eugenie lub później narodzin dziecka będzie kartka-podziękowanie w takim stylu ale mam nadzieję, że tak.

    Jeśli się napisze życzenia lub gratulacje to zawsze jest szansa na odpowiedź :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja też dostałam tą kartkę, jest śliczna :)
    Cieszę się, że ją mam.
    Jednak miałam nadzieję na inne zdjęcie- choć to też mi się podoba.
    Treść w kartce taka płynąca od serca!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro