Przejdź do głównej zawartości

Informacja+ Księżniczka Magdalena

Witajcie! Wracam do Was po krótkiej, przymusowej przerwie. Przez kilka dni nie miałam internetu. Wredne ptaszyska wydziobały dziurę w przekaźniku na dachu :( Ale na szczęście już wszystko działa i mogę zaprezentować Wam nowy post. Przez brak internetu nadrobiłam zaległości w lekturze ale i przeglądałam moją kolekcję gazet o rodzinach królewskich. Sporo gazet, szczególnie po niemiecku kupiłam w zeszłym roku podczas wakacji. Żałuję tylko, że podczas wycieczki do Danii i Szwecji nie kupiłam żadnej gazety ale o ile pamiętam to na trasie zwiedzania nie było punktu z gazetami. I kiedy przeglądałam te gazety postanowiłam napisać dla Was posty na podstawie artykułów w nich zawartych. W niemieckich gazetach jest bardzo dużo artykułów o różnych rodzinach „błękitnej krwi”. Ja w szczególności lubię gazetę o tytule „Adel heute”. Jest to miesięcznik. Ja mam dwa z zeszłego roku. Z maja i września.

Gazeta ta zawiera w większości artykuły o monarchiach. Na końcu tych miesięczników jest seria „Mój świat” gdzie są informacje o konkretnej osobie błękitnej krwi. W wydaniu z maja 2016 r jest opisana Księżniczka Magdalena ze Szwecji a w wydaniu z września Książę Albert z Monako.

Dziś przedstawię Wam informacje o Księżniczce Magdalenie. Dajcie znać czy znaliście wszystkie przedstawione fakty.

Ładna jak z obrazka, modna, dumna matka i kobieta społecznie zaangażowana - to królewska kobieta jak ze snu.

Fanka hokeja
Kochająca sport księżniczka jest wielkim fanem hokeja. Kiedy ma czas, lubi oglądać grę szwedzkiej  reprezentacji lub drużyny Djurgardens Sztokholm.

Burżuazyjna jadalnia
Kiedy Madeleine jest w Szwecji, lubi spotkać się ze swoimi dziewczynami na obiad w modnej restauracji Riche w Sztokholmie i cieszyć się „Toast Skagen”.

* Toast Skagen to eleganckie połączenie krewetek i innych składników na małym kawałku chleba.

Dobrze zakamuflowana
Jeśli włosy nie są idealne lub chce zachować anonimowość podczas zakupów nosi ona modne czapki z daszkiem.

Godziny koktajli

Księżniczka Madeleine lubi świętować z przyjaciółmi. Podczas „Happy Hour” pije ona jeden z ulubionych koktajli: „Cosmopolitan”, znany z serialu USA „Seks w wielkim mieście”.


Światowa moda

Madeleine kocha eleganckie ubrania Fendi i Missoni, ale miesza te drogie również z tańszymi ubraniami szwedzkiej marki H&M.


Angażuje się dla dzieci

Księżniczka kocha dzieci. W Nowym Jorku, pracuje dla organizacji pomocy „Childhood Foundation”, która ma tam siedzibę. Wraz z wieloma fundacjami Madeleine spełnia życzenia najmłodszych.

Wierny towarzysz

Z ciężkim sercem musiała powiedzieć do widzenia pod koniec 2015 roku swojemu wiernemu towarzyszowi, psu rasy Jack Rus-sell terier o imieniu „Zorro”. Po jego śmierci, nosi jego zdjęcie ze sobą.

Bomba kaloryczna

Zawsze jje tylko sałatki lecz czasami także typowy amerykański fast food- Hot Doga.

Ulubiona biżuteria

Na palcu lewej dłoni  Madeleine błyszczy pierścionek zaręczynowy z diamentem (szacowana wartość: około 115 000 EUR).

Kolega model

Najbardziej uznany męski model Szwecji Marcus Schenkenberg jest jej bliskim przyjacielem. Chodzili oni kiedyś razem po klubach.


Dziękuję za przeczytanie :) Jeśli podobał Wam się post lub jesteście ciekawi co piszą niemieckie gazety o rodach królewskich to dajcie znać a ja postaram się przetłumaczyć dla Was wybrany artykuł :)

***
Zdjęcia są mojego autorstwa. Tekst w oparciu o "Adel heute".

Komentarze

 1. Madeleine jest piękną kobietą.
  Ma przystojnego męża i urocze dzieciaczki!
  Lubię jej styl ubierania.
  A zwłaszcza dzinsy i biała koszula.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.