Przejdź do głównej zawartości

Moje wspomnienia związane z Księżną Dianą

Księżna Diana. Wyjątkowa postać XX w. Księżna, królowa ludzkich serc, ikona mody a przede wszystkim matka. Kobieta, która była, jest i będzie inspiracją. Swoim zachowaniem, postawą, nowoczesnością i zaangażowaniem w działalność charytatywną wzbudzała sympatię i szacunek.
Była wyjątkowa. Ja znam ją tylko z opowieści ponieważ gdy zmarła miałam niespełna rok. Była pierwszą członkinią pierwszej rodziny królewskiej jaką poznałam. Znałam zarys jej biografii a później gdy byłam już starsza mogłam dowiedzieć się więcej. Księżną znam z książek, filmów, dokumentów czy artykułów w internecie. Analizując zawarte tam informacje mogłam stworzyć sobie wyobrażenie o tym jaka była Diana. W moim odczuciu Księżna była wrażliwa, odważna, zdeterminowana i opiekuńcza. Potrafiła poświęcić się dla innych, nie bała się nieść pomocy i przeciwstawić problemom. Taka moim zdaniem była Diana. Królowa ludzkich serc. 

Znamy ją również przez pryzmat jej dwóch synów. Obaj są do niej podobni i mają jej cechy charakteru. Kiedy o niej mówią, słuchają wspomnień ludzi lub jak na przykład w jednym z programów wyemitowanych w BBC widzą ją "na żywo" nie potrafią ukryć emocji i pokazują, że jest dla nich ważne by pamięć o ich matce przetrwała. By kolejne pokolenia również mogły poznać życie, historię i fenomen Lady D.


***
Zdjęcia znalezione w sieci.

Komentarze

  1. Lady Di była wspaniałą osobą. Na zdjęciu, które zamieściłaś jest ubrana w moją ulubioną stylizację.
    Wydaje mi się, że Harry odziedziczył charakter po matce.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.