Przejdź do głównej zawartości

Blogi które odwiedzam

Dziś post o blogach które czytam. Czytam blogi o tematyce królewskiej. Blogi odwiedzam regularnie od 2013 r kiedy to natrafiłam na blog o Księżnej Kate. Przez kilka tygodni odwiedzałam jedynie ten jeden. Następnie zaczęłam odwiedzać blogi: o Księżniczce Victorii, Księżnej Mary i Księżnej Charlene. I dzięki tym blogom poszerzać wiedzę i zainteresowania. Bardzo szybko fascynacja urosła i teraz jestem fanką kilku rodzin królewskich/ książęcych. Obecnie dzień zaczynam od bloga "Swedish Princesses" lub "Blue Blood" przeglądam, czytam a następnie przechodzę do kolejnych ulubionych blogów. Wszystkie blogi, które odwiedzam znajdują się w zakładce po prawej stronie. Zdarza się, że dany blog odwiedzam po kilka razy dziennie. Lubię czasem czytać dawne posty i odświeżać swoją wiedzę.  Z przyjemnością śledzę życie i aktywność publiczną swoich ulubieńców ale również korespondencje autorów blogów z rodzinami królewskimi. Dla mnie to najlepsza część tego hobby, dająca dużo satysfakcji i motywacji.
Dajcie znać jakie Wy blogi czytacie i czy macie swoje ulubione :)

Komentarze

  1. Ja czytam kilka blogów, nie wszędzie mam czas zostawiać komentarze ale staram się.
    Są to blog o Mary z Danii, o Maximie, Swedish Princess, Blue Blood, rodzinka z Cambridge (pamiętam jeszcze czasy jak dziewczyny prowadziły trzy oddzielne blogi) o Harry,m, oczywiście ten i Dominiki, którego adresu nie mogę zapamiętać - wielkarodzinakrólewska chyba. Ostatnio bardzo rzadko ale zaglądam na bloga o Marie z Danii. Bardzo lubiłam odwiedzać blog Kingi, która pisała o belgijskiej, norweskiej i luksemburskiej rk oraz blog o Charlene, który przerodził się w blog o monakijskiej rk. Ubolewam, że już ich nie ma!
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro