Przejdź do głównej zawartości

Q&A- Autografy

Tak jak widnieje w temacie dziś post o autografach. Dostałam na maila od Was kilka pytań na ten temat więc postanowiłam dziś odpowiedzieć na nie w krótkiej notatce.
Na dzień dzisiejszy mam 75 autografów jeżeli mówimy o ilości podpisanych zdjęć oraz kartek.
Jednak jeżeli chodzi o ilość osób od których są te podpisy to jest to 60 osób.
Różnica ta wynika z faktu, że niekiedy podpisane są np. 2 lub 3 zdjęcia.
Moja kolekcja autografów liczy podpisy osób z Polski raz z zagranicy.
Najkrócej na autograf czekałam tydzień. Są takie listy z prośbą które wysłałam ponad 2 lata temu i nadal cierpliwie czekam na odpowiedź.
Autografy rzadko mam okazję zdobyć osobiście. Najwięcej zdobyłam poprzez wysłanie listu. A kilka dostałam po wysłaniu maila do danej osoby.
Kolekcjonowanie autografów nie jest tanim hobby jednak daje mi dużo satysfakcji.
Jeśli chodzi o jakieś „nadprogramowe” miłe aspekty to mam kilka prywatnych listów/ krótkich wiadomości skierowanych do mnie od znanych osób.
Pytacie też o dedykacje. Najczęściej na zdjęciu widnieje moje imię i podpis znanej osoby. Owszem zdarzają się i dłuższe dedykacje co jest niezwykle miłe.
Jeśli chodzi o mój wymarzony autograf to mam w kolekcji kilka takich podpisów na których bardzo mi zależało ale i są takie których jeszcze w swojej kolekcji nie mam a chciałabym mieć. Może niedługo to się zmieni?

Trzymajcie kciuki!! 

Komentarze

 1. No to spora kolekcja:) Życzę, aby się stale powiększała! Który z autografów jest Twoim ulubionym? Ja mam szczególną słabość do Pana Grzegorza Daukszewicza i Mariusza Wlazłego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko wybrać taki ulubiony bo z każdym dla mnie wiążę się dla mnie jakaś "historia".
  Na pewno z oczywistych powodów będzie to autograf on mężczyzny i tu mam kilka takich naj, jednak pomimo próby nie dam rady wybrać ulubionego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wielu nowych autografów.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie! 9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą. Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham. *** Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales. *** 10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie. Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral.  *** Ponieważ tego ran

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie.