Przejdź do głównej zawartości

Q&A- Autografy

Tak jak widnieje w temacie dziś post o autografach. Dostałam na maila od Was kilka pytań na ten temat więc postanowiłam dziś odpowiedzieć na nie w krótkiej notatce.
Na dzień dzisiejszy mam 75 autografów jeżeli mówimy o ilości podpisanych zdjęć oraz kartek.
Jednak jeżeli chodzi o ilość osób od których są te podpisy to jest to 60 osób.
Różnica ta wynika z faktu, że niekiedy podpisane są np. 2 lub 3 zdjęcia.
Moja kolekcja autografów liczy podpisy osób z Polski raz z zagranicy.
Najkrócej na autograf czekałam tydzień. Są takie listy z prośbą które wysłałam ponad 2 lata temu i nadal cierpliwie czekam na odpowiedź.
Autografy rzadko mam okazję zdobyć osobiście. Najwięcej zdobyłam poprzez wysłanie listu. A kilka dostałam po wysłaniu maila do danej osoby.
Kolekcjonowanie autografów nie jest tanim hobby jednak daje mi dużo satysfakcji.
Jeśli chodzi o jakieś „nadprogramowe” miłe aspekty to mam kilka prywatnych listów/ krótkich wiadomości skierowanych do mnie od znanych osób.
Pytacie też o dedykacje. Najczęściej na zdjęciu widnieje moje imię i podpis znanej osoby. Owszem zdarzają się i dłuższe dedykacje co jest niezwykle miłe.
Jeśli chodzi o mój wymarzony autograf to mam w kolekcji kilka takich podpisów na których bardzo mi zależało ale i są takie których jeszcze w swojej kolekcji nie mam a chciałabym mieć. Może niedługo to się zmieni?

Trzymajcie kciuki!! 

Komentarze

 1. No to spora kolekcja:) Życzę, aby się stale powiększała! Który z autografów jest Twoim ulubionym? Ja mam szczególną słabość do Pana Grzegorza Daukszewicza i Mariusza Wlazłego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko wybrać taki ulubiony bo z każdym dla mnie wiążę się dla mnie jakaś "historia".
  Na pewno z oczywistych powodów będzie to autograf on mężczyzny i tu mam kilka takich naj, jednak pomimo próby nie dam rady wybrać ulubionego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę wielu nowych autografów.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro