Przejdź do głównej zawartości

W oczekiwaniu na święta!

Już za 10 dni Boże Narodzenie. Wyjątkowy czas w ciągu roku. Czas rodzinnych spotkań, odpoczynku ale i nadrabiania zaległości. Święta Bożego Narodzenia to mój ulubiony czas w ciągu całego roku. Uwielbiam przygotowania ale i panującą w tym czasie atmosferę. Uwielbiam zapach, który rozchodzi się po całym mieszkaniu. Zapach choinki, ciasta i świątecznych potraw. Z niecierpliwością czekam na nadchodzące dni :) Zarówno na jedzenie, na spotkania ale przede wszystkim na chwilę wytchnienia od codziennej gonitwy. Od obowiązków i zajęć. Przede mną jeszcze kilka dni zajęć by później na spokojnie móc zająć się przygotowaniami do świąt. :)
Ostatnio zrobiłam podsumowanie. W chwili obecnej czekam na 14 listów, gdyż jak już Wam pisałam 7 grudnia wysłałam 9 listów z życzeniami świąteczno-noworocznymi. Powoli Rodziny Królewskie publikują swoje świąteczne kartki. Jak na razie najbardziej podoba mi się zdjęcie z Hiszpanii. Z niecierpliwością czekam już na filmik ze Szwecji z Estelle, Oscarem i ich rodzicami oraz zdjęcia od innych rodzin królewskich a głównie z Wielkiej Brytanii. Jestem niezmiernie ciekawa jakie zdjęcie zobaczymy. Liczę, że będzie nowe (takie którego jeszcze nie widzieliśmy) i aktualne. Jestem bardzo ciekawa kiedy je upublicznią oraz jakie zdjęcie dostaniemy w odpowiedzi.
Natomiast kilka dni temu byłam w kinie na filmie "Firmowa gwiazdka". Film jest zabawny i zdecydowanie mogę Wam go polecić.
Dajcie mi koniecznie znać w komentarzu czy wysłaliście już listy z życzeniami :)
A już jutro na blogu kolejny autograf!
Miłego dnia ;)

Komentarze

  1. Nie widziałam tego filmu.
    Ja przed świętami mam istny zawrót głowy i chwilę odpoczynku mam dopiero siedząc za stołem.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro