Przejdź do głównej zawartości

"Królewskie odpowiedzi" - odpowiedź na pytania

Dziś odpowiedź na kolejne pytania! 


 1. Ile najkrócej czekałaś na odpowiedź? I od kogo?
 2. Ile masz listów z odpowiedziami?
 3. Od kogo lub z  jakich krajów masz odpowiedzi?
 4. Czy zdarzyło się, że nie dostałaś odpowiedzi?
***
 1. Najkrócej na odpowiedź czekałam 14 dni. Była to odpowiedź z Monako od Księżnej Charlene. Dostałam wtedy Jej odręczny podpis :)
 2. Moja kolekcja na dzień dzisiejszy liczy 28 odpowiedzi.
 3. Mam odpowiedzi z 5 krajów.

 • Monako - 6
 • Holandia - 1
 • Dania - 1
 • Luksemburg - 2 
 • Wielka Brytania - 18

4. Oczywiście, że zdarzyło się, że nie otrzymałam odpowiedzi na wysłany list :( Do dnia dzisiejszego pozostają bez odpowiedzi listy wysłane następująco: 


2014r

 • Księżniczki Victorii ze Szwecji (życzenia świąteczno- noworoczne)

2015r

 • Królowej Sylwii ze Szwecji (list o działalności oraz życzenia z okazji rocznicy ślubu)
2016r

 • Królowej Elżbiety II (urodziny)
 • Księcia Williama i Księżnej Katarzyny (rocznica ślubu)
 • Księżniczki Charlotte (urodziny)
 • Księżnej Sofii ze Szwecji (list o działalności, w liście tym również pogratulowałam jej narodzin syna)
 • Księcia Karola Filipa i Księżnej Sofii ze Szwecji (list z okazji chrztu księcia Aleksandra)


Komentarze

 1. Ja ze szwecji nigdy nie dostałam odpowiedzi na moje listy. W tym roku jednak postanowiłam spróbowac jeszcze raz i wysłałam list do sofi i Carla, bo slyszlam że w zeszłym roku odpowiadali.
  Co do Monako to miałam nieszczęście czekać na odpowoedz od nich 5 msc...A wszyscy dostali odpowiedź po 2-3 tyg. Najkrócej zawsze czekam na odpowedz od Ksiecia Harry'ego. Zawsze około 14 dni. Raz tylko 19 dni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również ze Szwecji nigdy nie dostałam odpowiedzi co jest przykre :( Dlatego postanowiłam do nich już nie pisać bo szkoda mi pieniędzy :/
  Co do Monako do miesiąc temu wysłałam 2 listy i odpowiedzi jeszcze nie dostałam a zawsze przychodziły bardzo szybko. Zawsze krócej niż miesiąc czekałam. Przeważnie 2-4 tygodnie jednak nigdy dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm to dziwne. Może są zabiegani, bo urodziny bliźniaków i święta im się zbiegły;). Ja wysłałam do Monako list 3 tyg temu i też wciąż czekam. Sądzę że dopiero po świętach zaczną na te listy odpowiadać..

   Usuń
  2. To całkiem prawdopodobne, oby warto było czekać :)

   Usuń
 3. Ze Szwecji nie odsyłają odpowiedzi. Wyjątkiem stały się chrzciny i śluby.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro