Przejdź do głównej zawartości

"Kiedy odpowiedź nie nadchodzi" czyli listy bez odpowiedzi cz. 3

Kiedy piszemy do kogoś wiadomość spodziewamy się szybkiej odpowiedzi. Kiedy wysyłamy list oczekiwanie jest jeszcze bardzie ekscytujące, gdyż nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się odpowiedzi.

W dzisiejszym poście przedstawię Wam spis listów na które jak na razie nie otrzymałam odpowiedzi. 

Jest to trzeci post o tej tematyce i odnosi się do drugiej połowy 2019 roku.

 1. Książę Ernest August & Księżna Ekaterina- rocznica ślubu
 2. Książę Ernest August Jr.- urodziny
 3. Królowa Sonja- urodziny
 4. Książę Haakon- urodziny
 5. Książę Felix & Księżna Claire- rocznica ślubu
 6. Królowa Letizia- urodziny
 7. Książę Albert II- bez okazji
 8. Książę Felix & Księżna Claire-urodziny Liam'a

Komentarze

 1. Mam pytaanie, kilka dni temu wysłałam list do hrabiny Sophie z okazji urodzin na adres podany na blogu agnieszki o brk. Czy dostane odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biuro pary Wessex bardzo rzadko odpowiada na listy

   Usuń
 2. Ja mam takie sytuacje z listami di Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej zazwyczaj odpowiedzi nie przychodzą. Na Święta Bożego narodzenia wysłałam życzenia do Króla Filipa, Królowej Letiziii i do Króla Juana Carlosa i Królowej Sofii lisy polecone. List do Króla Felipe i Królowej Letizii został odebrany a ten drugi gdzieś "zaginął". Wczoraj dostałam odpowiedź od BRK na życzenia świąteczne z niecierpliwością czekam na odpowiedź od Księżnej Kate na życzenia urodzinowe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że otrzymasz odpowiedzi.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Witaj :)

  Ja nie dostałam sporej ilości odpowiedzi na kartki wysłane w tamtym roku.

  Nie wiem, czy już o tym nie wspominałam.

  1. Urodziny Ingrid Alexandry (Norwegia)
  2. Urodziny Elisabeth z Hannoveru
  3. Roczek Arienne (Szwecja)
  4. Życzenia wielkanocne do Kate i Williama oraz Harry'ego i Meghan
  5. Urodziny księżniczki Benedikte (Dania)
  6. Urodziny króla Niderlandów
  7. Urodziny Joachima (Dania)
  8. Rocznica ślubu Kate i Williama
  9. Rocznica ślubu Meghan i Harry'ego (zależało mi na tej kartce)
  10. Urodziny Felixa z Luksemburga
  11. Urodziny Ekateriny
  12. Urodziny Ernsta Augusta jr
  13. Rocznica ślubu Ekateriny i Ernsta Augusta jr
  14. Urodziny Emmanuela (Belgia)
  15. Rocznica ślubu Stefanie i Guillaume (Luksemburg)
  16. Urodziny Tessy (wysłałam do niej list pierwszy raz i klapa)
  17. Zaręczyny Beatrice of York
  18. Hiszpania - kartka świąteczna
  19. Belgia- kartka świąteczna
  20. Meghan i Harry- kartka świąteczna

  23 grudnia w skrzynce na listy moja siostra znalazła list z Hannoveru z życeniami świątecznymi. Ale uwaga: ona do nich nie wysłała życzeń wcześniej. Dopiero po otwarciu koperty i przeczytaniu poleciała na pocztę wysłać swoje życzenia.

  Otóż zrobiło mi się smutno, bo ja wysłaąłm im tyle kartek a nie dostałam odpowiedzi na żadną. A moja siostra nie wysłałą a dostała życzenia świąteczne.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to była jednak kartka do Ciebie? To dość dziwne, że wysłali życzenia komuś, kto do nich nic nie wysyłał, a jednocześnie pod tym samym adresem mieszka osoba, która coś do nich wysłała.

   Usuń
  2. To była kartka adresowana do mojej siostry i to z błędem w nazwisku. Ona pisała do Ekateriny aby pogratulować jej drugiej ciąży, to było z trzy dni po ślubie Eugenie z Jackiem.

   I wtedy jako jedynej odesłali jej kartkę ze zdjęciem i życzeniami świątecznymi. Na kopercie było dziwnie przekręcone nasze nazwisko. Tym razem tak samo.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro