Przejdź do głównej zawartości

Do kogo napisałam w styczniu 2020 roku?

Witajcie! 

Wraz z Nowym Rokiem nadchodzą zmiany. Mam kilka pomysłów i planów związanych z blogiem. Mam nadzieję, że przypadną Wam one do gustu. 

Do tej pory bardzo często dostawałam od Was pytanie: "Do kogo wysłałaś list w tym miesiącu?". 

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy mogliście obserwować zakładkę "Czekam na odpowiedź". Aby ułatwić dostęp do tej informacji postanowiłam wprowadzić zmianę. Na początku każdego miesiąca będę publikować post w którym poinformuję Was do kogo napisałam :) 

*** *** *** *** *** *** 
W styczniu napisałam do:

 1. Księżnej Catherine 
 2. Księcia Williama
 3. Księżnej Charlene z Monako
 4. Księżniczki Caroline z Monako (księżnej Hanoweru)
 5. Króla Felipe VI z Hiszpanii
 6. Królowej Mathilde z Belgii 
 7. Sophie, Hrabiny Wessex 
 8. Księżnej Michael z Kentu


Komentarze

 1. Czy i kiedy możemy spodziewać się notek tematycznych? (nie ukrywam, że korespondencja królewska to nie moja bajka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Notatki tematyczne powrócą. Najpóźniej na początku marca :)

   Usuń
  2. To super! Czekam z niecierpliwością! Oczywiście Twoje posty o listach również bardzo doceniam, jednak mimo wszystko smuci mnie fakt, że większość z nich jest jak z fabryki - te same sztampowe odpowiedzi, ta sama grafika, zdjęcia często takie same przez kilka lat, nawet podpis zwykle pochodzi od damy dworu/sekretarza, bo adresat jest zbyt zajęty (ze znanych osób chyba tylko Camilla stara się (p)odpisywać osobiście). Wiadomo, trudno oczekiwać szczególnie od popularniejszych royalsów, że będą każdemu odsyłać inną odpowiedź. Właśnie dlatego w królewskich listach ujmują mnie tylko te oryginalne, spersonalizowane odpowiedzi od mało znanych arystokratów.

   Usuń
 2. Super pomysł sama byłam z tych pytających dlatego mi sie podoba bardzo

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł. Z chęcią dowiem się komu wysyłasz listy i kartki :)

  ja w styczniu wysłałąm tylko życzenia urodzinowe do księżnej Kate i królowej Matyldy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wysłałam życzenia urodzinowe w styczniu do księżnej Kate, królowej Matyldy i księżnej Charlene.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro