Przejdź do głównej zawartości

Oficjalne patronaty Księżnej Sussex

Po prawie 8 miesiącach bycia członkiem Rodziny Królewskiej Meghan, Księżna Sussex ogłosiła swoje oficjalne patronaty. 

Dziś rano na Kensington Palace oficjalnym koncie księcia i księżnej Cambridge, księcia i księżnej Sussex na Twitterze pojawiła się informacja o objęciu przez Księżną Meghan 4 patronatów, które dotyczą:  sztuki, dostępu do edukacji, wsparcia dla kobiet i dobrostanu zwierząt.W ciągu ostatniego roku Meghan organizowała spotkania i przeprowadzała prywatne wizyty z każdą z tych organizacji.

Księżna przejęła dwa patronaty od Królowej Elżbiety II: The National Theatre oraz The Association of Commonwealth Universities. Królowa była patronem tych organizacji odpowiednio przez 45 i 33 lata.  

Smart Works 

Utworzony we wrześniu 2013 r. Program Smart Works ma na celu pomoc osobom długotrwale bezrobotnym, a wrażliwym kobietom odzyskać pewność siebie potrzebną do odniesienia sukcesu w rozmowach o pracę, powrotu do zatrudnienia i zmiany życia. Księżna kilkakrotnie odwiedziła Smart Works w ciągu ostatniego roku. Pracowała z wieloma kobietami, które skorzystały ze wsparcia charytatywnego, pomagając im w coachingu i przygotowywaniu wywiadów. 

Juliet Hughes-Hallett, przewodnicząca i założycielka Smart Works, powiedziała: "Z radością ogłaszamy, że księżna Sussex stanie się Królewskim Patronem Smart Works. Uznany mistrz kobiet i ich prawa na całym świecie, Księżna zmotywuje coraz więcej kobiet do przyjazdu do naszych ośrodków i zdobycia pracy, która zmieni ich życie. Patronat księżnej zainspiruje kobiety, którym służymy, i pomoże im dotrzeć do gwiazd."

Mayhew

Założona w 1886 roku i całkowicie finansowana z darowizn publicznych Mayhew jest dobroczynną organizacją charytatywną działającą na rzecz poprawy życia psów, kotów i ludzi w społecznościach zarówno w Londynie, jak i na całym świecie. Mayhew poszukuje innowacyjnych sposobów zmniejszania liczby potrzebujących zwierząt poprzez proaktywne inicjatywy społeczne i edukacyjne oraz zapobiegawczą opiekę weterynaryjną. Obejmuje to współpracę z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się bezdomnością w całym Londynie w celu zapewnienia, że ludzie i ich psy mogą być razem; prowadzenie programu Pet Refuge w celu zapewnienia schronienia i opieki nad zwierzętami domowymi osób znajdujących się w kryzysie przez krótki czas; oraz edukowanie młodych ludzi na temat dobrostanu zwierząt i znaczenia odpowiedzialnego posiadania zwierząt. Na arenie międzynarodowej Mayhew współpracuje z rządami, społecznościami lokalnymi i organizacjami charytatywnymi w Afganistanie, Gruzji, Rosji i Indiach, aby pomóc w poprawie dobrostanu zwierząt. 

Księżna od dawna zaangażowana była w relację pomiędzy zwierzętami a społecznością i wspierała różne ośrodki dla zwierząt w Los Angeles. 

The National Theatre

Księżna mocno wierzy w wykorzystywanie sztuki, aby przyciągnąć ludzi z różnych środowisk i społeczności. Misją Teatru Narodowego jest tworzenie światowej klasy teatru, który jest rozrywkowy, pełen wyzwań i inspirujący - i dla wszystkich. Ma na celu dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i być tak wszechstronnym, różnorodnym i krajowym jak to możliwe, z szeroką gamą produkcji, które wystawiane są w Londynie, przedstawiane w  trasie po Wielkiej Brytanii, na Broadwayu i na całym świecie.

Rufus Norris, dyrektor Teatru Narodowego powiedział: "Chciałbym podziękować Królowej za długie i niezachwiane wsparcie i służbę w Teatrze Narodowym. Byliśmy zaszczyceni, gdy Królowa została naszym Patronem w 1974 roku i świętowaliśmy wiele razem, w tym, w ostatnich latach, Diamentowy Jubileusz i naszą 50. rocznicę. To przywilej powitać Księżną Sussex jako naszego nowego Patrona. Księżna podziela nasze głęboko zakorzenione przekonanie, że teatr ma moc gromadzenia ludzi ze wszystkich środowisk. Bardzo cieszę się na bliską współpracę z Jej Królewską Wysokością w nadchodzących latach".

The Association of Commonwealth Universities (ACU)


Jako absolwentka uniwersytetu, Jej Królewska Wysokość jest zdecydowanym zwolennikiem dostępnej edukacji dla wszystkich, o czym mówiła ostatnio podczas jej wizyty na Fidżi w zeszłym roku. Założona w 1913 roku ACU jest pierwszą na świecie i najstarszą międzynarodową siecią uniwersytecką, z ponad 500 instytucjami członkowskimi w ponad 50 krajach. Jest to jedyna akredytowana organizacja reprezentująca szkolnictwo wyższe w Commonwealth.  ACU uważa wyższą edukację za siłę na rzecz dobra w Commonwealth i poza nią.

Jedną z kluczowych zasad jest wartość szkolnictwa wyższego dla społeczeństwa - lub jego rola "jako dobra wspólnego" oraz przekonanie, że wartość tę wzmacnia międzynarodowa współpraca. ACU zarządza międzynarodowymi programami stypendialnymi - w tym trzema głównymi programami stypendialnymi rządu Wielkiej Brytanii i stypendiami Queen Elizabeth Commonwealth - które oferują zmieniające życie możliwości edukacyjne, zrzesza uniwersytety w celu zajęcia się kluczowymi wyzwaniami politycznymi, takimi jak odporność na zmiany klimatu, pokój i pojednanie, oraz promuje rolę uniwersytetów w realizacji celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. 

Podczas swojej niedawnej wizyty na Fidżi, Księżna ogłosiła nowe granty dla uniwersytetów członkowskich ACU na Pacyfiku, aby sfinansować nowe inicjatywy edukacyjne mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet na uniwersytetach i promowanie równości płci. Jej Królewska Wysokość w zeszłym miesiącu spotkała się z liderami uniwersytetów, naukowcami i międzynarodowymi studentami stypendialnymi, którzy omawiali rolę szkolnictwa wyższego w rozwiązywaniu problemów takich jak handel ludźmi, współczesne niewolnictwo, równość płci, pokój i pojednanie oraz zmiana klimatu.

Dr Joanna Newman MBE, dyrektor naczelny i sekretarz generalny ACU, powiedziała: "Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że Księżna Sussex zdecydowało się zostać Patronem ACU. Księżna podziela naszą pasję do transformacyjnej potęgi szkolnictwa wyższego, a wsparcie Jej Wysokości Królewskiej pomoże w promowaniu szkolnictwa wyższego jako siły na rzecz dobra w Commonwealth i poza nią. Chcielibyśmy podziękować Jej Wysokości Królowej za jej wsparcie i cieszymy się na bliską współpracę z Księżną jako naszym Patronem. "

Komentarze

 1. Chyba nie mogłabym sobie wymarzyć lepszych pierwszych patronatów, choć przyznano że część jest dla mnie niespodzianką

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne patronaty idealnie dopasowane do zainteresowań księżnej i jej dotychczasowej działalności

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdziwiłam się,że wśród patronatów nie ma Hubb Comunity Kitchen

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, który z tych patronatów Meghan wybrała sama?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.