Przejdź do głównej zawartości

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie! 

Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów. 


***

Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel  

Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 

Data wysłania: 16.12.2021

Data otrzymania: 14.01.2022




Odpowiedź od Księżnej Sofii 

Okazja: urodziny

Data wysłania: 1.12.2021

Data otrzymania: 18.01.2022




Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco 

Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 

Data wysłania: 16.12.2021

Data otrzymania: 20.01.2022





Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli

Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 

Data wysłania: 16.12.2021

Data otrzymania: 24.01.2022




***

Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.

Komentarze

  1. Według mnie kartka z Monako jest przepiękna i dopracowana pod każdym względem - tekstu, podpisów, inicjałów, stylistyki i oczywiście ilustracji. Najbardziej ze wszystkich współczesnych kartek przypomina mi te dawne sprzed I wojny światowej. Z kolei belgijska mało kojarzy mi się z królewską odpowiedzią (choć i tak w życzeniach najbardziej liczy się szczerość). PS z ciekawości - dlaczego pytasz tylko o Monako i Belgię, ale już nie Sofię i Tessy? :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za Twoją opinię.

      Zapytałam o te dwie odpowiedzi, gdyż są w pewnym stopniu "inne".

      Jeśli masz ochotę to podziel się proszę ze mną opinią o dwóch pozostałych odpowiedziach.

      Usuń
  2. Piękne odpowiedzi, gratulację!

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratuluję otrzymanych odpowiedzi!

    Wszystkie są super.

    Mi z tego zestawu podoba się najbardziej kartka od Tessy, zaprojektowana w ciekawy sposób, użyto nigdzie wcześniej nieopublikowanych zdjęć, no i koperta w gwiazdki :)
    Odpowiedź z Belgii prosta, klasyczna ale urokliwa przez to, że zawiera świąteczny akcent.

    Do księżnej Sofii nie wysłałam kartki, bo w czasie kiedy należało to zrobić dopadł mnie covid- 19 :-(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro