Przejdź do głównej zawartości

Nowe listy + więcej!

Witajcie drodzy czytelnicy! Powracam dziś do Was z małą aktualizacją. 

Na początek- listy! Otrzymałam ich w ostatnim czasie dwa. Pomimo, że to niewiele to bardzo się z tego cieszę :) 

Odpowiedź nr 1

Podziękowanie za życzenia wysłane z okazji pierwszych urodzin Księcia Louis'a :) 


Czyż on nie jest uroczy? 

Odpowiedź nr 2 

Podziękowanie za życzenia wysłane z okazji rocznicy ślubu Księcia Fryderyka i Księżnej Mary z Danii.


Kolejną rzeczą, którą chciałabym Wam pokazać jest przepiękny magnes ze Szwedzką Rodziną Królewską oraz dwa wydania magazynu "Hello" z Wielkiej Brytanii.


***
Dziś w Londynie odbędzie się Trooping The Colour- parada z okazji urodzin Królowej Elżbiety II. Są pogłoski, że na balkonie po paradzie pojawi się po raz pierwszy Książę Louis a jego rodzeństwo George i Charlotte będą wraz z mamą Księżną Kate jechać w powozie w czasie parady. Miejmy nadzieję, że przewidywania okażą się prawdą. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy po porodzie zobaczymy dziś oficjalnie Meghan, Księżną Sussex.

Komentarze

 1. Fantastyczny magnes! Mam pytanie: czy kartka z odpowiedzią z Danii naprawdę ma tak niechlujne krawędzie (jakby oderwane) czy jest tylko tak stylizowana? Jak to wygląda w rzeczywistości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta kartka jest tak jakby oderwana. Jakby na dużym formacie było wydrukowane kilkanaście odpowiedzi i ktoś to na szybko je rozdzielał. Są widoczne dwie linie- sądzę, że mają one wyznaczać rozmiar kartki.

   Krawędzie są nie regularne - nie są identyczne więc nie było to tworzone pod maszyną.

   Jedna osoba może uznać, że to nieestetyczne, druga zaś, że ma to swój urok.

   Usuń
 2. Gratuluję odpowiedzi. Mam takie małe pytanie czy jest taka możliwość że jak napiszę się pytanie takie w miarę oficjalne to jest szansa że Mary zobaczysz mój list albo da osobiście odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcę wprowadzić Cię w błąd. Powiem szczerze nigdy nie widziałam (obszernej- szczegółowej) odpowiedzi od kogoś z Duńskiej Rodziny Królewskiej poza klasyczną odpowiedzią jak ta w poście. Z tego co wiem nie odpowiadają na pytania ale mogę się mylić. Niestety nie sądzę, że można liczyć na osobistą odpowiedź od Księżnej.

   Usuń
 3. Witaj Kasiu!
  dawno mnie tu nie było, ale i też postów wiele nie przybyło.

  Ja też już dostałam odpowiedzi na życzenia od Louisa, Mary, Charlotte i nawet po długim czasie (a już straciłam nadzieję) od Ekateriny.

  Niedługo zacznę wrzucać ich zdjęcia na instagram, tam też mnie sporo czasu nie było :(

  Moja kartka od Mary jest gładka a nie poszarpana.

  W tym roku z niecierpliwością czekam na odpowiedzi od Sussexów - ciekawią mnie zdjęcia jakie wybiorą. Wysłałam im kartkę na Wielkanoc, z okazji rocznicy ślubu i narodzin Archiego.

  Gratuluję zakupionych gazet!

  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro