Przejdź do głównej zawartości

Ciekawostka- lista sukcesji do brytyjskiego tronu

Już niedługo na świat przyjdzie kolejny członek Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Prawnuk lub prawnuczka Królowej Elżbiety II będzie 7 osobą w linii sukcesji do tronu. 

Tak w chwili obecnej prezentuje się lista pierwszych 20 osób:

Karol, książę Walii- syn królowej


William, książę Cambridge- wnuk królowej


Książę George- prawnuk królowej


Księżniczka Charlotte- prawnuczka królowej


Książę Louis- prawnuk królowej


Harry, Książę Sussex- wnuk królowej


Andrzej, książę Yorku- syn królowej


Księżniczka Beatrice- wnuczka królowej


Księżniczka Eugenie- wnuczka królowej


Edward, hrabia Wessex- syn królowej


James, wicehrabia Severn- wnuk królowej


Lady Louise- wnuczka królowej


Anna, księżniczka królewska- córka królowej


Peter Phillips- wnuk królowej


Savannah Phillips- prawnuczka królowej
Isla Phillips- prawnuczka królowej


Zara Tindall- wnuczka królowej


Mia Tindall- prawnuczka królowej


Lena Tindall- prawnuczka królowej


David Armstrong-Jones, wicehrabia Linley- syn Księżniczki Małgorzaty, wnuk króla Jerzego VIDalsze miejsca zajmują:

26 miejsce- Ryszard, książę Gloucester- wnuk króla Jerzego V


36 miejsce- Edward, książę Kentu- wnuk króla Jerzego V


38 miejsce- Lady Amelia Windsor- praprawnuczka króla Jerzego V


47 miejsce- Michał z Kentu- wnuk króla Jerzego V


48 miejsce- Frederick Windsor- prawnuk króla Jerzego V


52 miejsce- Aleksandra Ogilvy- wnuczka króla Jerzego V


Komentarze

  1. Dlaczego James syn Edwarda jest przed swoją siostrą Lady Louise. Przecież jest młodszy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest tak ponieważ kiedy na świat przychodziły dzieci Hrabiego Wessex obowiązywało prawo, że chłopcy mają pierwszeństwo w kolejce do tronu nad dziewczynkami.

      Kiedy William i Kate brali ślub zostało zmienione prawo. Od tej pory bez względu na płeć nowo urodzone dziecko zajmuje kolejne miejsce w kolejce do tronu.

      Usuń
    2. Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie! 9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą. Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham. *** Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales. *** 10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie. Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral.  *** Ponieważ tego ran

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy