Przejdź do głównej zawartości

Książę Albert z Monako

Witajcie! Dziś prezentuję drugi post, napisany na podstawie magazynu "Adel heute". Tym razem magazyn jest z września 2016r. Dzisiejsza notatka dotyczy Księcia Alberta.

Książę Albert uwielbia sport i klasyczne samochody. Kupił on na  aukcji 38 zabytkowych samochodów o łącznej wartości ponad milion euro. Książę posiada ponad 140 modeli samochodów, częściowo odziedziczone po ojcu. Jest też zapalonym obserwatorem Monte Carlo w Formule 1. Był obecny kilkakrotnie podczas ceremonii wręczania nagród by pogratulować Nico Rosberg'owi.

Nie tylko zespół AS Monaco gra stadionie, również Książę lubi kopać piłkę, a nawet rywalizować z innymi sportowcami w celach charytatywnych.

Książę Albert preferuje modele okularów bez grubych oprawek.

Pomiędzy 1988 i 2002 brał udział jako bobsledder w pięciu igrzyskach olimpijskich. 

W celu ochrony przed słońcem śródziemnomorskich Albert nosi czapkę z daszkiem, jedną z jego kolekcji.

Albert lubi bawarskie piwo jak również wszelkiego rodzaju specjały z Bawarii.

Jego ulubioną porcelanę można znaleźć w sklepie z pamiątkami na terenie pałacu. Jest to porcelana która została specjalnie zaprojektowana z okazji ślubu Alberta i Charlene.

***
Mam nadzieję, że post Wam się podobał! Dajcie znać czy chcecie przeczytać kolejne posty w oparciu o gazetę z mojej kolekcji :)
Miłego tygodnia ;)

Komentarze

  1. Za Albertem nie przepadam. Z Charlene tworzą ładną parę. Mam nadzieję że są szczęśliwi.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie! 9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą. Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham. *** Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales. *** 10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie. Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral.  *** Ponieważ tego ran

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Do kogo napisałam w czerwcu 2022 roku?

Witajcie! W czerwcu napisałam do: Księcia Williama Księcia Felix'a Księżniczki Astrid Księcia Emanuela