Przejdź do głównej zawartości

Książę Albert z Monako

Witajcie! Dziś prezentuję drugi post, napisany na podstawie magazynu "Adel heute". Tym razem magazyn jest z września 2016r. Dzisiejsza notatka dotyczy Księcia Alberta.

Książę Albert uwielbia sport i klasyczne samochody. Kupił on na  aukcji 38 zabytkowych samochodów o łącznej wartości ponad milion euro. Książę posiada ponad 140 modeli samochodów, częściowo odziedziczone po ojcu. Jest też zapalonym obserwatorem Monte Carlo w Formule 1. Był obecny kilkakrotnie podczas ceremonii wręczania nagród by pogratulować Nico Rosberg'owi.

Nie tylko zespół AS Monaco gra stadionie, również Książę lubi kopać piłkę, a nawet rywalizować z innymi sportowcami w celach charytatywnych.

Książę Albert preferuje modele okularów bez grubych oprawek.

Pomiędzy 1988 i 2002 brał udział jako bobsledder w pięciu igrzyskach olimpijskich. 

W celu ochrony przed słońcem śródziemnomorskich Albert nosi czapkę z daszkiem, jedną z jego kolekcji.

Albert lubi bawarskie piwo jak również wszelkiego rodzaju specjały z Bawarii.

Jego ulubioną porcelanę można znaleźć w sklepie z pamiątkami na terenie pałacu. Jest to porcelana która została specjalnie zaprojektowana z okazji ślubu Alberta i Charlene.

***
Mam nadzieję, że post Wam się podobał! Dajcie znać czy chcecie przeczytać kolejne posty w oparciu o gazetę z mojej kolekcji :)
Miłego tygodnia ;)

Komentarze

  1. Za Albertem nie przepadam. Z Charlene tworzą ładną parę. Mam nadzieję że są szczęśliwi.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.