Przejdź do głównej zawartości

Książę Albert z Monako

Witajcie! Dziś prezentuję drugi post, napisany na podstawie magazynu "Adel heute". Tym razem magazyn jest z września 2016r. Dzisiejsza notatka dotyczy Księcia Alberta.

Książę Albert uwielbia sport i klasyczne samochody. Kupił on na  aukcji 38 zabytkowych samochodów o łącznej wartości ponad milion euro. Książę posiada ponad 140 modeli samochodów, częściowo odziedziczone po ojcu. Jest też zapalonym obserwatorem Monte Carlo w Formule 1. Był obecny kilkakrotnie podczas ceremonii wręczania nagród by pogratulować Nico Rosberg'owi.

Nie tylko zespół AS Monaco gra stadionie, również Książę lubi kopać piłkę, a nawet rywalizować z innymi sportowcami w celach charytatywnych.

Książę Albert preferuje modele okularów bez grubych oprawek.

Pomiędzy 1988 i 2002 brał udział jako bobsledder w pięciu igrzyskach olimpijskich. 

W celu ochrony przed słońcem śródziemnomorskich Albert nosi czapkę z daszkiem, jedną z jego kolekcji.

Albert lubi bawarskie piwo jak również wszelkiego rodzaju specjały z Bawarii.

Jego ulubioną porcelanę można znaleźć w sklepie z pamiątkami na terenie pałacu. Jest to porcelana która została specjalnie zaprojektowana z okazji ślubu Alberta i Charlene.

***
Mam nadzieję, że post Wam się podobał! Dajcie znać czy chcecie przeczytać kolejne posty w oparciu o gazetę z mojej kolekcji :)
Miłego tygodnia ;)

Komentarze

  1. Za Albertem nie przepadam. Z Charlene tworzą ładną parę. Mam nadzieję że są szczęśliwi.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro