Przejdź do głównej zawartości

Drugie urodziny Księcia Louisa!

Dziś swoje drugie urodziny obchodzi Książę Louis, syn Księcia i Księżnej Cambridge.

Książę Louis Arthur Charles jest piątą osobą w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, po swoim dziadku, ojcu, bracie i siostrze.
Z okazji urodzin Louisa opublikowano jego nowe oficjalne zdjęcia, które wykonała jego mama Księżna Kate.

Na oficjalnym koncie Clarence House zostało opublikowane zdjęcie Księcia Louisa z dziadkiem, Księciem Walii. (Książę Karol 3 kwietnia otworzył NHS Nightingale Hospital London. Opublikowane dziś zdjęcie widzieliśmy w tle.)

Komentarze

 1. Mały Louis jest przesłodki. Wspaniałe zdjęcia i do tego jeszcze z przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest uroczy! Trudno uwierzyć, że ma już dwa latka. Wydaje mi się jakby dopiero wczoraj W&K pokazywali nam go przed szpitalem. Czas tak szybko płynie :)

   Usuń
 2. Te zdjęcia są wspaniałe i takie urocze :) Moim zdaniem Louis jest aktualnie bardzo podobny do swojej mamy i taty Kate oraz trochę do swojego starszego brata ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpieścili nas tymi zdjęciami. Liczę na podobną ilość w najbliższych dniach przy okazji urodzin Charlotte.

   Usuń
 3. Witaj :)

  super post, z uśmiechem na ustach obejrzałam retrospekcję zdjęć małego Louisa.
  Malec jest uroczy. No i te nowe zdjęcia. Widać książę miał wielką radość z malowania rączek farbami, na dodatek miało to przesłanie.

  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam mam pytanie w obecnej sytuacji jaka panuje wysłałaś życzenia z okazji urodzin księcia louisa księżniczki Charlotte i z okazji rocznicy ślubu Kate i William? Myślisz że będą odpisywać? Pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro