Przejdź do głównej zawartości

Nowa rezydencja Księcia i Księżnej Sussex

Jak zapewne już wiecie ostatnio poinformowano, że Harry i Meghan wyprowadzają się z Nottingham Cottage. Od przyszłego roku oficjalną rezydencją pary będzie Frogmore Cottage w Windsorze. Biuro pary nadal będzie mieściło się w  Kensington Palace.

Według Richard'a Palmer'a- królewskiego reportera- w posiadłości ma znaleźć się pokój dla mamy Meghan jednakże nie przenosi się ona na stałe do Anglii. 
***
Nowa rezydencja znajduję się ok godzinę jazdy samochodem od Londynu. Podejrzewam, że para na spotkania będzie przylatywać helikopterem do Londynu a następnie podjeżdżać samochodem na miejsce spotkania.

***
Od jakiegoś czasu mówiło się, że para ma zamieszkać w Kensington Palace dlatego wybór nowej rezydencji jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Podobno jest to związane z faktem, że para chce by reporterzy mieli ograniczony dostęp do ich dziecka. Chcą je chronić przed "atakami" ze strony prasy. Oficjalnie jednakże wiadomo, że Windsor jest miejscem bliskim dla pary i są szczęśliwi mogąc tam zamieszkać. Dla przypomnienia tam odbyła się ich zaręczynowa sesja.

Komentarze

  1. Mnie ta przeprowadzka też dziwi. Gazety podejrzewają inną przyczynę: konflikt z Kate.
    ania_lroyal

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro