Przejdź do głównej zawartości

Ponowna wycieczka do Danii- odpowiedź na pytanie+ więcej

Witajcie! 
Postanowiłam dziś odpowiedzieć na dwa pytania, które ostatnio otrzymałam na maila. 
Po pierwsze, pytacie dlaczego nic nie publikuję. Powodów jest kilka: powrót na studia, przeziębienie oraz przejściowe problemy z internetem. Jednak głównym powodem jest brak nowych odpowiedzi. W najbliższym czasie planuję wysłać kilka listów. Mam nadzieję, że odpowiedzi nadejdą szybko i będę mogła je Wam pokazać.
Drugie pytanie dotyczyło mojej ponownej wycieczki do Szwecji i Danii. Jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda taka wycieczka to odsyłam do postu z zeszłego roku. Pytanie dotyczyło konkretnie czy ta wycieczka różniła się czymś od tej z poprzedniego roku. Możecie poczytać o niej tu.
Jadąc ponownie na tę wycieczkę wiedziałam już czego się spodziewać i na co zwracać uwagę. Byłam bardziej czujna i dokładnie obserwowałam.
Pogoda niestety tym razem nie dopisała. Padał deszcz jednak było ciepło. W Szwecji byłam pod siedzibą fundacji założonej przez Królową Sylwię- Childhood. Udało mi się kupić kilka pocztówek z Rodziną Królewską do mojej kolekcji.
W Danii natomiast tym razem nie mogłam podziwiać pięknego jachtu rodziny królewskiej gdyż Królowa popłynęła nim na Bornholm. Pod pałacem Amalienborg mogłam ponownie podziwiać zmianę warty. Na pałacach widniały flagi. Na pałacu w którym mieszka Następca tronu z rodziną na fladze była również korona co oznacza, że byli oni w mieście a całkiem prawdopodobne, że również w domu. W jednym z pomieszczeń widać było ruch i ludzi chodzących po pomieszczeniu. Dwukrotnie w oknie widziałam asystentkę Księżnej Mary, która rozmawiała przez telefon oparta o parapet :) Niestety nikogo z rodziny królewskiej nie udało mi się zobaczyć.

Kilka razy mijałam Ogrody Tivoli. Wyglądają imponująco. Planuję w przyszłości podczas kolejnej podróży do Danii je zwiedzić . 

Wycieczka pomimo niekorzystnej pogody była bardzo przyjemna. Bardzo lubię Danię, Kopenhagę więc spędzony tam czas był dla mnie wspaniały.  

Życzę Wam miłego dnia :)

Komentarze

 1. Zazroszczę Ci, szkoda tylko, że nie udało ci się zauważyć nikgo z rodziny królewskiej tak jak poprzednim razem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Lecialas samolotem? I sama czy z rodzicami?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, płynęłam statkiem. Byłam z mamą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że udało Ci się drugi raz zwiedzić Danie. Dostałam tylko dwie odpowiedzi z Hiszpanii i Anglii [trochę inne niż się spodziewałam]. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź z Danii. Wysłałam ostatnio list od królowej z Danii z fragmentem drzewa genealogicznego do sprawdzenia i akceptacji. Ciekawe jaką dostanę odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też planuję podróż do Skandynawii. Chciałabym zwiedzić noe tylko stolice, dlatego szukanie odpowiedniej wycieczki trwa.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.