Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Księżnej Claire!

Witajcie!

8 kwietnia otrzymałam podziękowanie za życzenia, które wysłałam Księżnej Claire z Luksemburga z okazji jej urodzin.Do podziękowania dołączono zdjęcie Księżnej z mężem, Księciem Felix'em i dziećmi- Amalią i Liamem. 


***

Claire Margareta Lademacher urodziła się 21 marca 1985 roku w Filderstadt w Niemczech. Kiedy miała 11 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Atlanty, gdzie uczęszczała do Atlanta International School. W 1999 roku wraz z rodziną powróciła do Niemiec i rozpoczęła naukę w International School we Frankfurcie, zaś następnie uczęszczała do Collège Alpin International Beau Soleil w Szwajcarii. W 2003 roku rozpoczęła studia na American University of Paris na kierunku komunikacja międzynarodowa. 

Po uzyskaniu tytułu licencjata pracowała w wydawnictwie Condé Nast Publications w Nowym Jorku i w Monachium. Tytuł magistra bioetyki uzyskała z wyróżnieniem summa cum laude w the Pontifical Athenaeum Regina Apostolorum. Tematem jej doktoratu była „Bioetyczna ocena zgody na oddanie narządu”. Claire skoncentrowała się na sytuacji w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych.

Claire mówi po niemiecku, angielsku, włosku i francusku. Zainteresowania Claire obejmują tematy społeczne i kulturowe. Angażuje się również w projekty humanitarne. Uwielbia czytać, Szczególnie autobiografie. Uprawia jogę i pilates. Gra również w badmintona. Uwielbia przyrodę i pasjonuje się fotografią.

Claire poznała Księcia Felix’a podczas nauki w Collège Alpin International Beau Soleil.

13 grudnia 2012 roku ogłoszono ich zaręczyny.Ich ślub cywilny odbył się 17 września 2013 roku, zaś kościelny  21 września 2013 roku.
Claire i Felix są rodzicami dziewczynki i chłopca. 

Amalia Gabriela Maria Teresa urodziła się 15 czerwca 2014 roku. Liam Henri Hartmut urodził się 28 listopada 2016 roku.Od sierpnia 2018 roku Claire, Felix, Amalia i Liam mieszkają we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.  Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony rodziny Clare lubi piec z dziećmi oraz uwielbia z nimi rysować. Bardzo troszczy się o edukację swoich dzieci, sprawia, że odkrywają radość uczenia się i rozumienia świata. Claire i Felix wspólnie zarządzają winiarnią Château les Crostes w Lorgues we Francji. Posiadają również firmę Young Empire, która sprzedaje odzież i dekoracje dla dzieci. 

Księżna Claire jest zaangażowana w stowarzyszenie Luxembourg Transplant ASBL, któremu przyznała swój wysoki patronat. Regularnie uczestniczy w Światowym Dniu Darowizny Organów w Luksemburgu.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.