Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Księżnej Claire!

Witajcie!

8 kwietnia otrzymałam podziękowanie za życzenia, które wysłałam Księżnej Claire z Luksemburga z okazji jej urodzin.Do podziękowania dołączono zdjęcie Księżnej z mężem, Księciem Felix'em i dziećmi- Amalią i Liamem. 


***

Claire Margareta Lademacher urodziła się 21 marca 1985 roku w Filderstadt w Niemczech. Kiedy miała 11 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Atlanty, gdzie uczęszczała do Atlanta International School. W 1999 roku wraz z rodziną powróciła do Niemiec i rozpoczęła naukę w International School we Frankfurcie, zaś następnie uczęszczała do Collège Alpin International Beau Soleil w Szwajcarii. W 2003 roku rozpoczęła studia na American University of Paris na kierunku komunikacja międzynarodowa. 

Po uzyskaniu tytułu licencjata pracowała w wydawnictwie Condé Nast Publications w Nowym Jorku i w Monachium. Tytuł magistra bioetyki uzyskała z wyróżnieniem summa cum laude w the Pontifical Athenaeum Regina Apostolorum. Tematem jej doktoratu była „Bioetyczna ocena zgody na oddanie narządu”. Claire skoncentrowała się na sytuacji w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych.

Claire mówi po niemiecku, angielsku, włosku i francusku. Zainteresowania Claire obejmują tematy społeczne i kulturowe. Angażuje się również w projekty humanitarne. Uwielbia czytać, Szczególnie autobiografie. Uprawia jogę i pilates. Gra również w badmintona. Uwielbia przyrodę i pasjonuje się fotografią.

Claire poznała Księcia Felix’a podczas nauki w Collège Alpin International Beau Soleil.

13 grudnia 2012 roku ogłoszono ich zaręczyny.Ich ślub cywilny odbył się 17 września 2013 roku, zaś kościelny  21 września 2013 roku.
Claire i Felix są rodzicami dziewczynki i chłopca. 

Amalia Gabriela Maria Teresa urodziła się 15 czerwca 2014 roku. Liam Henri Hartmut urodził się 28 listopada 2016 roku.Od sierpnia 2018 roku Claire, Felix, Amalia i Liam mieszkają we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.  Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony rodziny Clare lubi piec z dziećmi oraz uwielbia z nimi rysować. Bardzo troszczy się o edukację swoich dzieci, sprawia, że odkrywają radość uczenia się i rozumienia świata. Claire i Felix wspólnie zarządzają winiarnią Château les Crostes w Lorgues we Francji. Posiadają również firmę Young Empire, która sprzedaje odzież i dekoracje dla dzieci. 

Księżna Claire jest zaangażowana w stowarzyszenie Luxembourg Transplant ASBL, któremu przyznała swój wysoki patronat. Regularnie uczestniczy w Światowym Dniu Darowizny Organów w Luksemburgu.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Co sprawdziło się z moich przewidywań na 2020 rok? Co wydarzy się w 2021 roku?

2020 rok z powodu pandemii  koronawirusa  nie dał nam zbyt wielu okazji do oglądania naszych ulubionych royalsów.  Nie mniej jednak było kilka miłych momentów. Między innymi ogłoszenie ciąż przez: Eugenię, Sofię i Zarę. Jak widzicie poniżej moje przewidywania na 2020 rok się nie sprawdziły. *** Moje przewidywania na 2020 rok to: na początku maja na świat przyjdzie córka księcia Guillaume'a i księżnej Stephanie w pierwszy weekend czerwca odbędzie się ślub księżniczki Beatrice i Edoardo Mappelli Mozzi *** Moje przewidywania na 2021 rok to: narodziny córki Eugenie w lutym, narodziny synka Sofii w marcu, narodziny synka Zary w maju,  Jednak bez względu na płeć i datę najważniejsze jest zdrowie dzieci jak i mam. Ponadto: piękne zdjęcia z okazji 10 rocznicy ślubu Księcia Williama i Księżnej Kate (podobno tworzone są dwa programy z okazji rocznicy ślubu), nowe zdjęcia z okazji 100 urodzin Księcia Filipa, marzy mi się również sesja z wnukami z okazji 95 urodzin Królowej Elżbiety, sądzę ,że

KSIĄŻĘ FILIP NIE ŻYJE

Drodzy czytelnicy! Wczoraj popołudniu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.  W wieku 99 lat zmarł mąż Królowej Elżbiety II- Książę Filip.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) *** Książę, który 10 czerwca obchodził by swoje 100 urodziny, odszedł w 16 rocznicę ślubu Księcia Walii i Księżnej Cornwalii. Pogrzeb będzie miał charakter prywatny i odbędzie się w Windsorze, Oficjalna strona rodziny królewskiej została zaktualizowana.  Uruchomiono  wirtualną księgę kondolencyjną. Poproszono by pod królewskimi rezydencjami nie składać kwiatów i nie gromadzić się. Jeśli ktoś ma ochotę to pamięć Księcia można uczcić poprzez dotację na rzecz jednej z licznych organizacji, którym patronował. *** Kondolencje do Królowej płyną z całego świata. Wy również możecie wysłać kondolencje na poniższy adres: Her Majesty The Queen Buckingham Palace London SW1A 1AA Wielka Brytania/United Kingdom *** Sekcja komentarzy pod tym postem