Przejdź do głównej zawartości

Odpowiedź od Księżnej Claire!

Witajcie!

8 kwietnia otrzymałam podziękowanie za życzenia, które wysłałam Księżnej Claire z Luksemburga z okazji jej urodzin.Do podziękowania dołączono zdjęcie Księżnej z mężem, Księciem Felix'em i dziećmi- Amalią i Liamem. 


***

Claire Margareta Lademacher urodziła się 21 marca 1985 roku w Filderstadt w Niemczech. Kiedy miała 11 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Atlanty, gdzie uczęszczała do Atlanta International School. W 1999 roku wraz z rodziną powróciła do Niemiec i rozpoczęła naukę w International School we Frankfurcie, zaś następnie uczęszczała do Collège Alpin International Beau Soleil w Szwajcarii. W 2003 roku rozpoczęła studia na American University of Paris na kierunku komunikacja międzynarodowa. 

Po uzyskaniu tytułu licencjata pracowała w wydawnictwie Condé Nast Publications w Nowym Jorku i w Monachium. Tytuł magistra bioetyki uzyskała z wyróżnieniem summa cum laude w the Pontifical Athenaeum Regina Apostolorum. Tematem jej doktoratu była „Bioetyczna ocena zgody na oddanie narządu”. Claire skoncentrowała się na sytuacji w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych.

Claire mówi po niemiecku, angielsku, włosku i francusku. Zainteresowania Claire obejmują tematy społeczne i kulturowe. Angażuje się również w projekty humanitarne. Uwielbia czytać, Szczególnie autobiografie. Uprawia jogę i pilates. Gra również w badmintona. Uwielbia przyrodę i pasjonuje się fotografią.

Claire poznała Księcia Felix’a podczas nauki w Collège Alpin International Beau Soleil.

13 grudnia 2012 roku ogłoszono ich zaręczyny.Ich ślub cywilny odbył się 17 września 2013 roku, zaś kościelny  21 września 2013 roku.
Claire i Felix są rodzicami dziewczynki i chłopca. 

Amalia Gabriela Maria Teresa urodziła się 15 czerwca 2014 roku. Liam Henri Hartmut urodził się 28 listopada 2016 roku.Od sierpnia 2018 roku Claire, Felix, Amalia i Liam mieszkają we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.  Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony rodziny Clare lubi piec z dziećmi oraz uwielbia z nimi rysować. Bardzo troszczy się o edukację swoich dzieci, sprawia, że odkrywają radość uczenia się i rozumienia świata. Claire i Felix wspólnie zarządzają winiarnią Château les Crostes w Lorgues we Francji. Posiadają również firmę Young Empire, która sprzedaje odzież i dekoracje dla dzieci. 

Księżna Claire jest zaangażowana w stowarzyszenie Luxembourg Transplant ASBL, któremu przyznała swój wysoki patronat. Regularnie uczestniczy w Światowym Dniu Darowizny Organów w Luksemburgu.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.