Przejdź do głównej zawartości

Moje pierwsze świąteczne listy!

 Witajcie drodzy czytelnicy!

W dzisiejszym poście opowiem Wam o początku mojej pasji, która trwa już prawie 6 lat. Mowa oczywiście o pisaniu listów do członków rodzin królewskich i książęcych. 

Kiedy 10 lat temu zaczęłam interesować się Brytyjską Rodziną Królewską a później również innymi królewskimi rodzinami zaczęłam odkrywać również „królewskie” blogi. Pierwszym blogiem jaki odkryłam był blog Marty o Księżnej Kate. Następnym był blog Marleny o Księżniczce Victorii. Kolejnym zaś blog o Księżnej Charlene.

Pamiętam jakby to było wczoraj jak na blogu Marty znalazłam zakładkę z adresem do Księcia i Księżnej Cambridge. 

Kiedy zbliżały się Święta Bożego Narodzenia w 2014 roku postanowiłam wysłać swoje pierwsze kartki z życzeniami. 

I tak oto 5 grudnia 2014 roku wysłałam życzenia do: Księżnej Kate, Księżnej Charlene oraz Księżniczki Victorii. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że odpowiedzi ze Szwecji są rzadkością. 

Z ekscytacją oczekiwałam na pierwszą odpowiedź. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i radości nie musiałam czekać długo. 

Już 24 grudnia- czyli 19 dni później- otrzymałam kartkę z podziękowaniami od Księcia i Księżnej Cambridge. Zapewniam Was, że łzom radości nie było końca. Byłam bardzo szczęśliwa!! 
Kartka od Księcia i Księżnej Monako dotarła do mnie na początku 2015 roku i również sprawiła mi dużo radości.
***

Dajcie mi proszę znać jak długo Wy wysyłacie życzenia.


Komentarze

 1. Czy Kate i William oprócz tego zdjęcia odesłali jakas odp słowna? Jesli chodzi o mnie to wysylalm kiedyś do Sophie i Edwarda, ale oni nigdy nie odpisują

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczywiście. Z tyłu kartki są podziękowania.

   Usuń
  2. Ja dostałam od nich odpowiedź (ze zdjęciem), jak w tym roku napisałam na urodziny Sophie :) Widziałam też, że kilka osób dostało odpowiedzi z okazji 20 rocznicy ślubu, wydaje mi się, że trzeba mieć szczęście.

   Usuń
 2. Jak przeczytałam nagłówek, to na moment zamarłam. Pomyślałam, że już otrzymałaś jakąś świąteczna odpowiedź 2021.
  Obie kartki są bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pierwszy raz wysłałam list do royalsów w 2014. Były to życzenia z okazji 10 rocznicy ślubu dla księżnej Mary i księcia Fryderyka z Danii.
  Po około miesiącu dostałam odpowiedź, byłam trochę rozczarowana, że bez zdjęcia.
  Kolejne dwa listy wysłałam w 2015 roku. Jeden do Kate i Williama, gratulacje z okazji narodzin Charlotte oraz życzenia ślubne dla Sofii i CP ze Szwecji. Ku mojej ekscytacji, odpowiedzi nie nadeszły.
  Przyznam szczerze, że było mi bardzo przykro i brak odpowiedzi zraził mnie do wysłania kolejnych listów.
  Dopiero w 2018 napisałam kilka, w 2019 bardzo dużo....

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysyłam życzenia do rodziny królewskiej od lutego 2018 roku, chociaż wcześniej też interesowałam się nimi. Do wysłania pierwszych listów skłoniły mnie zaręczyny: księżniczki Eugenii i Jacka oraz Meghan i Harrego oraz urodziny Charlene z Monako. Bardzo szybko, bo po dwóch tygodniach dostałam przepiękne odpowiedzi od nich wszystkich z zdjęciami. Bardzo się ucieszyłam, moi rodzice i babcia też. Kontynuuję tą pasję, może nie z taką częstotliwością jak kiedyś. Uwielbiam dostawać kartki od księżniczki Charlotte, odpowiedzi ślubne od córek księcia Andrzeja też są piękne. Cenię także kartki i znaczki z Monako.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja przygoda z wysyłaniem listów do rodziny Królewskiej rozpoczęła się w 2017 od wysłania kartki z okazji rocznicy ślubu Catherine i Williama ❤️Tego roku byłam maturzystką odpowiedź mi przyszła bardzo szybko, bo w dniu matury ustnej z języka angielskiego 😊Od tamtej pory pisanie listów było moim nałogiem 📬Wysyłałam listy na każdą okazję i bez okazji 💕W mojej kolekcji najbardziej cenna jest odpowiedź od księżniczek Yorku z okazji ślubu oraz odpowiedź od królowej Elżbiety z okazji rocznicy ślubu to była laurka otwierana 💗Odpowiedzi świąteczne z Monako są równie piękna🎄💖
  Milego dnia💗💗💗

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wspomnienia
  Ja swój pierwszy królewski list otrzymałam w listopadzie 2017 roku od Dziedzicznej Pary Wielkoksiazecej z Luksemburga z okazji rocznicy ślubu pamiętam do dziś ten moment gdy otwieralam kopertę a w środku znalazłam śliczne zdjęcie i kartkę z podziękowaniem
  Przez pandemie zaniedbalam ostatnio pisanie listów muszę chyba do tego wrócić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Przepiękna odpowiedź z Monaco!!!

Witajcie! Odpowiedź z okazji urodzin bliźniąt z Monaco była niesamowitą niespodzianką.  Nie spodziewałam się, że w kopercie oprócz klasycznej kartki znajdę również przepiękne zdjęcie jubilatów wraz z rodzicami. Byłam w ogromnym szoku.  Życzenia wysłałam 8.12.2022 roku. Podziękowanie otrzymałam 3.01.2023 roku. *** To samo zdjęcie znalazło się również na kartce świątecznej rodziny :) 

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.