Przejdź do głównej zawartości

ADRESY

Często pytacie mnie o adresy do członków rodzin królewskich i książęcych. Dlatego postanowiłam stworzyć specjalną zakładkę z adresami byście mogli szybko je znaleźć zawsze kiedy ich  potrzebujecie :)


Wielka Brytania 

Buckingham Palace
London SW1A 1AA
United Kingdom

Na powyższy adres możecie wysłać list do: Królowej, Księcia Andrzeja, Księżnej Yorku, Księżniczek Eugenii i Beatrice oraz Księżniczki Anny.

Clarence House
London SW1A 1BA
United Kingdom

Na powyższy adres możecie wysłać list do: Księcia Karola, Księżnej Camilli, Księcia i Księżnej Cambridge oraz Księcia i Księżnej Sussex.


Dania 

Listy do Rodziny Królewskiej należy kierować na poniższy adres.

Postboks 2143

1256 København K
Denmark


Belgia

Listy do Króla Philippe i Królowej Matyldy należy wysyłać na adres:

Palais Royal
Rue Brederode, 16
1000 Bruxelles
Belgium

Do Króla Alberta i Królowej Paoli listy należy wysłać na adres:

Château du Belvédère
Avenue du Parc Royal, 100
1020 Bruxelles
Belgium


Monako

Listy do Rodziny Książęcej należy wysyłać na adres:

Palais Princier de Monaco
B.P. 518
MC 98015 Monaco Cedex
Monaco

Luksemburg 

Listy do Rodziny Wielkoksiążęcej należy kierować na adres:

Palais Grand-Ducal
17, rue du Marché-aux-herbes
L-1728 Luxembourg
Luxembourg

Tessy Antony de Nassau 
PO Box 74716 
London W8 9JB
United Kingdom 


Hiszpania

Listy do Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej należy kierować na adres podany poniżej.

Palacio de La Zarzuela Carretera del Pardo s/n
28071 Madrid. España 
Spain/España

Holandia 

Listy do Holenderskiej Rodziny Królewskiej należy kierować na adres podany poniżej.

Paleis Noordeinde
Postbus 30412
2500 GK Den Haag 
Netherlands


Szwecja 

Listy do Szwedzkiej Rodziny Królewskiej należy wysyłać na adres:

H.M. Konungens Hovmarskalksämbete 
Kungl. Slottet 
107 70 Stockholm 
Sweden


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy

Odpowiedź od Królowej Małżonki!

Witajcie! 26 stycznia otrzymałam odpowiedź od Camilli, Królowej Małżonki. Były to podziękowania za życzenia, które wysłałam 8 grudnia 2022 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Poznajmy ich lepiej- Królowa Małgorzata II

Królowa Małgorzata II urodziła się 16 kwietnia 1940 jako córka Króla Frederika IX i Królowej Ingrid. Jej pełne imiona brzmią: Margrethe Alexandrine Þorhildur Ingrid. Królową Danii została w 1972 roku po śmierci swojego ojca. Królowa uczęszczała do Zahles Skole w latach 1946-1955. Jednakże od 1946 do 1949 roku uczyła się w Pałacu Amalienborg. W latach 1955-1956 uczyła się w  North Foreland Lodge w Hampshire w Anglii. Po otrzymaniu prywatnych lekcji ukończyła Zahles Skole z certyfikatem egzaminacyjnym na poziomie szkoły średniej II stopnia w 1959 roku. W latach 1960-1965 Królowa studiowała na uniwersytetach w Danii i innych krajach europejskich. Po zdaniu egzaminu z filozofii na Uniwersytecie w Kopenhadze w 1960 roku, studiowała archeologię na Uniwersytecie w Cambridge w latach 1960-61 i uzyskał dyplom z archeologii prehistorycznej. Następnie studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Aarhus w latach 1961-1962, na Sorbonie w 1963 roku i London School of Economics w 1965 ro