Przejdź do głównej zawartości

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie!

9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą.Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham.


***

Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales.***

10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie.

Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral. ***

Ponieważ tego ranka odbyła się proklamacja Króla to on, Królowa Małżonka oraz Książę Walii przebywali w Londynie.
Pod St. James's Palace obecni byli:  Edward, książę Kentu, Książę Michał z Kentu oraz Książę i Księżna Gloucester.
Po południu Książę i Księżna Walii oraz Książę i Księżna Sussex (na zaproszenie Księcia Walii) pojawili się przed bramą zamku w Windsorze, gdzie obejrzeli kwiaty oraz kartki pozostawione przez poddanych w hołdzie zmarłej Królowej. Następnie spędzili prawie 40 minut na rozmowach ze zgromadzonym tłumem. Później wspólnie odjechali.


Król i Królowa Małżonka wracając do Clarence House znaleźli chwilę na spotkanie ze zgromadzonymi w Londynie.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie.