Przejdź do głównej zawartości

Co nowego u Brytyjskiej Rodziny Królewskiej?

Rok 2020 zaczął się bardzo pracowicie dla członków najpopularniejszej rodziny królewskiej świata. W ostatnim czasie wielokrotnie mieliśmy okazję widzieć Księcia i Księżną Cambridge. 


Już dziś para wraz z Księciem Walii i Księżną Cornwalii odbywa wspólne spotkanie.
Joe Giddens/PA Images via Getty Images


W mediach pojawiła się informacja, że 9 marca na nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów pojawią się Harry i Meghan, którzy przylecą do Anglii na prośbę Królowej.


Otrzymaliśmy potwierdzenie, że ślub Księżniczki Beatrice odbędzie się 29 maja w Kaplicy Królewskiej, położonej na terenie Pałacu św. Jakuba. 


W tej kaplicy odbyło się wiele królewskich ślubów i chrztów. To właśnie w tej kaplicy w 2013 roku został ochrzczony Książę George.
  

Po ceremonii lat zaślubin odbędzie się prywatne przyjęcie w ogrodach pałacu Buckingham. Media donoszą, że ślub nie będzie transmitowany oraz nie będzie przejazdu powozem.

Na koniec smutna i niespodziewana informacja.

W dzisiejszej prasie w Wielkiej Brytanii pojawiła się informacja, że Peter i Autumn Phillips zdecydowali się na separację. 

Otrzymaliśmy niestety potwierdzenie, że para się rozwodzi.

Rebecca English na Twitterze napisała: "Peter i Autumn opisali ich separację jako smutną, ale polubowną. Para jest w trakcie rozwodu i dzieli się opieką nad swoimi córkami."

Rzecznik pary powiedział, że decyzję podjęto po wielu miesiącach dyskusji. Para poinformowała Królową i obie rodziny o swojej decyzji w zeszłym roku.Peter Phillips jest synem Księżniczki Anny i najstarszym wnukiem królowej Elżbiety II.

Peter i Autumn pobrali się 17 maja 2008 roku w kaplicy na Windsorze. Mają dwie córki. Savannah ma  9 lat, zaś Isla 7.

***
Przyznam szczerze, że jestem zszokowana tą informacją gdyż wydawali się oni być zgodną i szczęśliwą parą. 

Komentarze

 1. Fatalny okres w brk, ale to zwyczajna rodzina a tylko szersza publika nadaje jej "świętego" majestatu, przykro to czytać, ale takie jest życie, oby to był koniec bessy

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo przykra wiadomość. Kompletnie bym się tego nie spodziewała. Wyglądali na szczęśliwych i zakochanych.
  Ciekawa jestem, czy Meghan i Harry rzeczywiście przylecą na wspomniane nabożeństwo.
  W tej kaplicy ochrzczony też chyba został Louis ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, książę Louis również był tam ochrzczony

   Usuń
 3. Meghan i Harry zamykają biuro w Pałacu Buckingham

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiem. Ponadto mają zapowiedziane 4 oficjalne zobowiązania i na tym koniec ich pracy dla rodziny królewskiej. Harry ma jedno wyjście zapowiedziane na 7 marca

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Wesołych świąt! Merry Christmas!

Życzę Wam, aby wszystkie Wasze życzenia bożonarodzeniowe się spełniły!  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! I wish for you that all your Christmas wishes comes true! Merry Christmas!

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Cztery nowe odpowiedzi!

Witajcie!  Drodzy czytelnicy ze względu na ograniczony czas i oczekiwanie tylko na kilka odpowiedzi  zdecydowałam, że przez najbliższe kilka tygodni, raz w tygodniu będzie pojawiał się post zbiorczy z odpowiedziami. Jak tylko sytuacja się zmieni wrócimy do częstszych postów.  *** Odpowiedź od Tessy Antony-de Nassau Floessel   Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 14.01.2022 Odpowiedź od Księżnej Sofii  Okazja: urodziny Data wysłania: 1.12.2021 Data otrzymania: 18.01.2022 Odpowiedź od Księcia i Księżnej Monaco  Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 20.01.2022 Odpowiedź od Króla Alberta i Królowej Paoli Okazja: święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  Data wysłania: 16.12.2021 Data otrzymania: 24.01.2022 *** Dajcie mi proszę znać co sądzicie o kartce z Monaco i odpowiedzi z Belgii.