Przejdź do głównej zawartości

Q&A

Który królewski skandal (czy to z ostatnich lat, czy historyczny) najbardziej cię zbulwersował? 

Sporo się dzieje na dworach więc trudno wybrać jeden skandal/wydarzenie. Pozwolisz, że odniosę się do obecnych wydarzeń. Ciężko mi mówić o czymś co znam z artykułów/książek czy internetu gdyż nie śledząc wydarzeń osobiście ciężko jest mi wyrazić opinię. Jeśli chodzi o aktualne przykłady jest ich wiele:  domniemane ojcostwo byłego króla Alberta II- jego domniemaną córką jest Delphine Boel; przepychanki pomiędzy Rumuńskim dworem a byłym już Księciem Nicholas’em czy zamieszanie z rodziną Księżnej Sussex. Takich przykładów jest naprawdę wiele. Wszystko co chociaż trochę odbiega od naszej normy uznajemy za skandal. Ja osobiście uważam, że niektóre sytuacje można by rozwiązać osobiście, bez ingerencji mediów i opinii publicznej.

Zdanie o których royalsach najbardziej zmieniłaś (np. na początku bardzo tę osobę lubiłaś, a z biegiem czasu się nią rozczarowałaś; ewentualnie nie byłaś do kogoś przekonana, a po latach masz o tej osobie jak najlepsze zdanie)? 

Nigdy nie ukrywałam, że nie przepadam za żoną Księcia Carla Philipa ze Szwecji, Sofią. Jednakże z biegiem czasu zaczynam się do niej przekonywać. Nie jestem jej wielką fanką ale powoli zaczynam ją darzyć sympatią.

Które dwa europejskie kraje byś wybrała, gdyby w jednym z nich monarchia miała znowu funkcjonować, a w drugim miała zostać zlikwidowana?

Przepraszam ale nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Myślałam długo nad odpowiedzią ale jej nie znalazłam. Nie potrafię sobie wyobrazić by w którymś z krajów miałoby nagle nie być monarchii. 

Jaka suknia ślubna z BRK podobała Ci się najbardziej/najmniej i dlaczego?

Moje dwie ulubione suknie w BRK to suknie Księżnej Cambridge i Księżniczki Małgorzaty. 
Pierwsza romantyczna i bajkowa, druga klasyczna i elegancka. 


Nie podobają mi się suknie ślubne: Zary, Autumn, Hrabiny Wessex i Księżnej Sussex. Nie są w moim typie/stylu.

Gdzie przechowujesz królewska korespondencje? 

Pocztówki w pudełkach zaś listy w segregatorze.

Jakiego członka z BRK cenisz najbardziej i dlaczego? 

Królową Elżbietę II za wieloletnią, godną podziwu służbę na rzecz królestwa.


Księcia Harrego za działalność w armii i działalność charytatywną.


Księcia Williama za troskliwość w stosunku do ludzi, otwartość na ich problemy i chęć pomocy.


Księżną Catherine za działalność charytatywną, ciepło, troskliwość. Podziwiam jej styl i łączenie obowiązków królewskich z byciem mamą. 


Czy zwiedzałaś Anglię lub jakikolwiek kraj anglojęzyczny?

Niestety nie miałam okazji.

Na jakim poziomie znasz j. angielski? 

Trudno mi to określić. Potrafię porozmawiać więc chyba nie jest źle ;)

Czy lubisz herbaty np. angielska, czy może jesteś miłośnikiem kawy :) 

Uwielbiam herbaty! Mogłabym je pić na okrągło!! Kawę piję rzadko, najczęściej w podróży ;) 

Do jakiego kraju chciałabyś polecieć studiować? 

Miałam jakiś czas temu propozycję studiowania w Hiszpanii :) Chciałabym studiować w Danii gdyż jestem zafascynowana tym krajem :) No i oczywiście w Anglii :)

Czy gdybyś miała wybierać jeszcze raz wybrałabyś administracje jako kierunek studiów?

Raczej tak.

Czy chciałabyś studiować w Anglii?

Bardzo!

Czy to prawda że księżna Catherine jest miłośnikiem kawy w Starbucks? 

Wielokrotnie można ją było zauważyć z kubkiem tej firmy w ręce więc można wnioskować, że jest :)
Czy interesujesz się rodzina Middleton np. siostra Catherine? 

Nie ale czasami gdy wyświetlą mi się zdjęcia to patrzę na stylizację Pippy. Ma fajny styl.

Czy zamierzasz stworzyć posty na temat dzieci Królowej i Króla Belgów?


Jeśli będziecie chcieli to oczywiście takie posty powstaną.

Czy liczysz ile pieniędzy wydajesz na znaczki wysyłając listy? 

Staram się tego nie robić bo mam świadomość, że jest to już duża suma (wysyłam listy już od prawie 5 lat). Miesięcznie przeznaczam jakąś kwotę na znaczki i staram się tego nie przekraczać :)


Która odpowiedź jest twoją ulubioną?

Trudne pytanie. Jedną z ważniejszych odpowiedzi jest dla mnie list od Księcia Harrego a konkretnie z jego biura, który otrzymałam w 2017 roku.

***
Dziękuję za wspaniałe pytania!

***
Zdjęcia: pinterest

Komentarze

 1. Dziękuję za ten post :) I oczywiście odpowiedź na wszystkie moje pytania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie. Dziękuję za wszystkie pytania! Pozdrawiam serdecznie 😉

   Usuń
 2. Również dzięki za ten post! Co prawda jedno z moich pytań pozostało bez odpowiedzi, ale super, że starałaś się odpowiedzieć na zadane pytania szczerze, przemyślanie i dogłębnie, a nie na odczepnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że to wpis z sierpnia, ale Sophie nie jest księżną, ale Hrabiną Wessex :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz. Proszę o komentowanie w sposób kulturalny.

Popularne posty z tego bloga

Rodzina Królewska w żałobie

Witajcie! 9 września Król Karol III przybył z Balmoral do Londynu. Samochód, którym podróżował wraz z małżonką zatrzymał się pod bramą pałacu. Para spotkała się z licznie zgromadzonym tłumem, odebrała kondolencje oraz obejrzała kwiaty zostawione pod bramą. Następnie pieszo udali się do Pałacu Buckingham. *** Wieczorem odbyła się transmisja przemówienia Króla w którym między innymi oddał hołd zmarłej Królowej, podziękował jej oraz pożegnał ją. Przekazał nam również wiadomość, że od tego momentu Książę William i Księżna Catherine znani są jako Prince and Princess of Wales. *** 10 września bliscy Królowej udali się na prywatną Mszę Świętą. W nabożeństwie uczestniczyli: Księżniczka Anna i Sir Tim Laurence, Peter Phillips, Zara Tindall, Hrabia i Hrabina Wessex, Lady Louise Windsor, Książę Yorku oraz Księżniczki Beatrice i Eugenie. Po nabożeństwie udali się pieszo do zamku. Na chwilę zatrzymali się i obejrzeli kwiaty i kartki, listy znajdujące się przy bramie Balmoral.  *** Ponieważ tego ran

Autografy aktorów serialu "Na sygnale"

Witajcie! W dzisiejszym poście chciałabym Wam pokazać autografy, które otrzymałam od aktorów grających w serialu TVP 2 "Na sygnale".  Podpisy zdobyłam listownie, prośby wysłałam na adres planu serialu.  Nie dołączałam zdjęć, załączyłam list i kopertę z moim adresem :)  Do każdej z osób pisałam oddzielnie. 

Jak napisać list z prośbą o autograf.

Na prośbę czytelnika ponownie post o tym jak zdobyć autograf. Ja autografy w większości zdobywam listownie. Co należy zrobić by zdobyć podpis idola? Szykujemy dwie koperty różnej wielkości- np A4 i A5 oraz zdjęcie idola. Ja zawsze wysyłam zdjęcie bo ułatwia to zdobycie podpisu. Wyszukujemy adres do idola. Najczęściej jest to adres agencji, teatru czy planu filmowego.  Znaleziony adres piszemy na większej kopercie kopercie, zaś na mniejszej piszemy swój adres. Ja również na dużej kopercie zawsze piszę swój adres na wypadek zwrotu listu do mnie. Na obie koperty przyklejamy znaczki i szykujemy list. List. Na górze piszę zwrot grzecznościowy, następnie kilka słów o sobie, później kilka zdań o idolu, tzn. za co go cenię, coś o jego osiągnięciach. Następnie proszę o jej lub jego autograf na zdjęciu które wysłałam i składam odręczny podpis. Do dużej koperty wkładam mniejszą kopertę (z napisanym na niej adresem), list, zdjęcie oraz gdy list wysyłam za granicę- kupon IRC (międzynarodowy